به گزارش ترجمان صبح به نقل از  ایسنا، محمد صادق پورمهدی در ششمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران، با بیان اینکه علارغم این‌که مدت کوتاهی از زمان راه اندازی انرژی های تجدید پذیر می گذرد اما گام های موثری در این زمینه برداشته شده است، اظهار کرد: به نظر می رسد، آن گونه که کشورهای توسعه یافته اقدامات موثری در ارتباط با تکنولوژی های روز و دانش بشری برداشته اند ما نتوانسته ایم همانند این کشور ها عمل کنیم.
وی ادامه داد:  دولت در برنامه ششم برای تولید انرژی از طریق استفاده از انرژی های نو گام های موثری برداشته است؛ به طوری‌که اگر بتوانیم در طول برنامه پنج ساله، پنج هزار مگاوات انرژِی از طریق انرژی های های خورشیدی و بادی تولید کنیم، یک اقدام ارزشمندی برای افزایش تولید برق است.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه در خصوص احداث نیروگاه های ۵۰۰ مگاواتی و ۱۰۰ مگاواتی قدم های موثری در استان برداشته شده است که می تواند در بحث تامین برق بسیار موثر باشد.
وی با تاکید بر این‌که استان برای تامین برق نیازمند سرمایه گذاری است، اظهار کرد: برای سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در ارتباط با انرژی های تجدید پذیر را دارند، نقشه راهی تهیه شده تا بتوانند با این نقشه به صورت جامع حرکت کنند.
پورمهدی همچنین یکی از مسایل زیست محیطی را  موضوع پدافند غیرعامل بیان کرد و یادآور شد: به عنوان  مثال اگر بخواهیم یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی و یا ۱۰۰ مگاواتی احداث کنیم موضوعاتی از قبیل خاموشی و .. پیش می آید اما نیروگاه های کوچک در این زمینه بسیار موثر هستند.
 وی با بیان این‌که جامعه توسعه یافته نیازمند انرژی پایدار است، خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای، وارد بازار کار می شوند؛ چرا که این افراد در  کنار کارهای تئوری کارهای عملی  نیز  انجام می دهد.
ششمین کنفرانس انرژی های تجدید پذیر و تولید پراکنده ایران به  همت دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.