به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام احمد مطهری‌اصل ظهر امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به بیانات رهبر انقلاب از مسئولان خواست برخورد چکشی با بدحجابان نداشته باشند و آنان را با امر به معروف اقناع نمایند تا فضا برای سوءاستفاده دشمنان فراهم نشود.

خطیب موقت نماز جمعه تبریز با تاکید به اینکه دشمن بیشترین سرمایه توطئه‌های خود را روی زنان کشور گذاشته است، افزود: چرا نویسندگان و به اصطلاح روشنفکران ظاهری هر روز در مورد حجاب حرف جدیدی می‌زنند چرا که می‌دانند اگر نقش مثبت زنان در جامعه را به منفی تبدیل کنند موفق خواهند شد.

وی یادآور شد: ادعا می‌کنند در قرآن هیچ صحبتی از رعایت حجاب نشده است بلکه آیات متعددی در مورد رعایت حجاب و عفاف زن وجود دارد و بارها خطاب به پیامبر اکرم(ص) توصیه کرده‌اند که زنان و دختران از روسری‌های بسیار بزرگ استفاده کنند و مراقب باشند زینت‌هایشان آشکار نشود تا به تبع این کار روح و جسم‌شان در آرامش باشد..

مطهری‌اصل سالروز تاسیس کانون‌های مساجد را مورد اشاره قرار داد و گفت: مساجد باید محور هر چیزی باشد چرا که در زمان پیامبر اکرم(ص) تمام کارهای سیاسی، قضایی، اجتماعی و فرهنگی در مساجد انجام می‌گرفت و امید است دوباره به این حالت برگردیم و جایگاه مساجد هر چه بیشتر تقویت یابد.

خطیب موقت نماز جمعه تبریز با تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) بانوی بزرگ اسلام ابراز کرد: این بانوی بزرگ علاوه بر سیره پاک خود ابعاد مختلف یک همسر، فرزند و مادر نمونه را داشته‌اند که به حق باید زنان جامعه ایشان را الگوی خود در همسرداری، فرزند پروری و زندگی اقتصادی و معنوی قرار دهند.

وی افزود: خواهران و برادران ما باید شیوه درست زیستن، انفاق کردن، کمک به دیگران و بالا بردن تقوا را از حضرت فاطمه (س) یاد گرفته و زندگی خود را به آن نسبت اصلاح کنیم به طوریکه حتی روابط زن و شوهرها نیز باید براساس احترام به یکدیگر باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تبریز با اشاره به شخصیت حضرت زهرا(س) گفت: ایشان اسوه بود و اگر همه بخواهند به کمال برسند باید از آن حضرت پیروی کنند.

وی در پایان با اشاره به برگزاری چهارشنبه آخر سال، ابراز داشت: هیچ‌کس مخالف شادی نیست اما بعضاً شادی مقطعی و لحظه‌ای خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به بار می‌آورد.