به گزارش ترجمان صبح به نقل از آفتاب نیوز، یک مرد ۲۶ ساله اتریشی که قصد داشت با چاقو به محل اقامت سفیر ایران در وین حمله کند، با ضرب گلوله کشته شد.
هرالد موئزر سخنگوی پلیس در وین اعلام کرد این حمله در ساعت ۱۱:۳۵ به وقت محلی در نزدیکی محل اقامت سفیر ایران روی داد که فرد مسلح با شلیک گلوله پلیس از پا در آمد. یکی از محافظان سفارت بر اثر جراحات به بیمارستان منتقل شده است.
این حمله در حالی رخ می دهد که روز جمعه سفارت ایران در لندن نیز شاهد حملۀ افراد مهاجم بود.

به نوشته خبرگزاری صداوسیما؛ جمعه گذشته چهار نفر وارد بالکن سفارت ایران در لندن شدند و به پرچم ایران اهانت کردند و پرچم های موسوم به خادم المهدی منتسب به جریان شیرازی ها را در آنجا نصب کردند.این گروه شعارهایی سر دادند و پرچم های خود را در بالکن سفارت چرخاندند.

مهاجمین به سفارت ایران در لندن روز گذشته به قید وثیقه آزاد شدند.
ایران سفیر انگلیس در تهران را به خاطر حمله چهار نفر به سفارت این کشور در لندن و پایین کشیدن پرچم ایران و پاره کردن آن احضار کرد. این افراد که وابسته به یک گروه مسلمان تندرو شیعه هستند به قید وثیقه آزاد شده اند.
تهران روز جمعه حمله به سفارتش در لندن را به شدت محکوم کرد و از نیروهای پلیس انگلیس خواست تدابیر امنیتی مناسب را برای حفاظت از اماکن دیپلماتیک خود فراهم کند.اندکی پس از این حمله سفیر انگلیس در تهران به وزارت امور خارجه ایران فراخوانده شد تا توضیحاتی درباره این موضوع ارائه کند.
یکی از سخنگوهای پلیس لندن در این رابطه گفت: حمله کنندگان به سفارت ایران در نهایت به قید وثیقه آزاد شدند.
حمله کنندگان بیست و نه ،هجده،هفده و شانزده سال سن داشتند اما هنوز هویت آنها اعلام نشده است.تحقیقات درباره این حادثه در جریان است.
گروه خادم المهدی که مقرش در انگلیس است با تلاش های شیخ یاسر الحبیب پایه گذاری شده است.وی بارها نظرات جنجالی خود را درباره تاریخ اسلام بیان داشته و به صحابه پیامبر اکرم دشنام داده است و هم از شیعیان و هم از سنی ها انتقاد می کنند.­
هویت ضارب مشخص نیست/اطلاعات پلیس اتریش تا ساعاتی دیگراعلام می‌شود
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: قرار است تا ساعاتی دیگر پلیس اتریش اطلاعات تکمیلی را در مورد حمله جوانی – که گویی دارای تابعیت اتریشی است – به محل اقامت سفیر ایران در این کشور اروپایی منتشر کند و ما از دولت اتریش خواسته‌ایم این موضوع را هرچه سریع‌تر پیگیری کند.
بهرام قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در تماسی که من با سفیر ایران در اتریش داشتم، اعلام شد که در پی این اقدام خسارتی به محل اقامت سفیر ایران در اتریش وارد نشده است، در توضیح آنچه که رخ داده، تصریح کرد: براساس گزارش‌های اولیه که به دست ما رسیده، در ساعت ۲۳:۳۰ به وقت محلی یک جوان ۲۶ ساله که ظاهرا دارای تابعیت اتریشی است، با سلاح سرد به سرباز نگهبان محل اقامت سفیر ایران در اتریش حمله می‌کند که نگهبان مستقر در آنجا با شلیک گلوله این فرد مهاجم را از پای در می‌آورد.
وی با بیان اینکه بلافاصله بعد از این اتفاق نیروهای پلیس اتریش در محل حاضر می‌شوند، ادامه داد: طبق اخبار واصله سرباز نگهبان مستقر در محل اقامتگاه سفیر ایران در اتریش، مجروح و به بیمارستان منتقل شده است.
سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه هنوز هویت فرد مهاجم مشخص نیست و پلیس اتریش در حال بررسی این موضوع است و قرار است تا ساعاتی دیگر اطلاعات تکمیلی در این زمینه را در اختیار ما قرار دهد، گفت: پلیس همچنان در محل اقامت سفیر ایران حضور دارد و هیچ‌گونه خسارتی به شخص سفیر و محل اقامت آن وارد نشده است.
قاسمی با بیان اینکه براساس برخی از گمانه‌زنی‌ها و اقوال گفته می‌شود که گویی این فرد ضارب خارجی است ولی تابعیت اتریشی دارد، ادامه داد: ما از دولت اتریش خواسته‌ایم که هرچه سریع‌تر به این موضوع رسیدگی کند و توجه بیشتر به حفاظت مکان‌های دیپلماتیک ایران در این کشور داشته باشد. ما در تماس بامقامات اتریشی هستیم تا اطلاعات تکمیلی را دریافت کنیم.