به گزارش ترجمان صبح به نقل از مهر، سید هادی حسینی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران و  در خصوص توسعه فضاهای سینمایی در سطح کشور، افزود: ساخت ۱۰۰ سالن سینما از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت ارشاد طی سال جاری بود که تاکنون تعداد زیادی از این سالن‌ها به بهره برداری رسیده است و بقیه تا پایان خردادماه سال ۹۷ به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از هزار و ۳۰۰ پروژه فرهنگی، هنری نیمه تمام ملی در کشور وجود دارد، اظهار کرد:  ایجاد سینمای سیار و روستایی و تولید فیلم‌های فاخر اولویت مهم وزارت ارشاد است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر لزوم ورود سرمایه‌گذار برای ساخت سالن‌های سینما در کشور، افزود: وزارت ارشاد در زمینه ساخت سالن‌های سینما و تجهیز این سالن‌ها نیازمند مشارکت بخش خصوصی است.

حسینی در ادامه رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را اخلاقی کردن جامعه اعلام کرد و گفت: وظیفه ما گسترش فرهنگ و انجام هر کاری برای حفظ فرهنگ خوب گذشته است و با توجه به شرایط امروزی باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که دچار بیگانگی و آفت‌زدگی تمایل به فرهنگ بیگانه نشویم.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: تدوین برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر مبتنی بر مبانی دینی و قرآنی  است و  برای اثرگذاری فرهنگ نیاز به زمان است.

حسینی تصریح کرد: ترویج عدالت فرهنگی از  رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و باید تلاش شود تا سازمان‌های فرهنگی استان‌ها تقویت شوند.