به گزارش ترجمان صبح به نقل از اقتصاد آنلاین ،اسدالله عسگراولادی با بیان اینکه فعالان بخش خصوصی حل مشکلات تجاری را پیگیری می کنند افزود: حمل ونقل، مسائل بانکی و روادید از مشکلات اصلی در روابط تجاری ایران روسیه است که در این سفر با همتایان روسی مطرح شد ضمن اینکه در اتاق فدرال روسیه  با فعالان بخش خصوصی و در ادامه بامعاوننخست وزیر جلساتی برگزار شد و در آن قول حل مشکلات تجاری بین دو کشور داده شده است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران گفت: حجم مبادلات تجاری دو کشور ۲.۲ میلیارددلاراست که بیشتر به واردات  اختصاص پیدا می کند و صادرات ما کمتر است از این رو قرار است در شش ماه آینده صادرات­­مان به روسیه دو برابر شود.

عسگراولادی با اشاره به امضای ده ها پروتکل و موافقت نامه میان ایران و روسیه در زمینه ­نفت،کشاورزی و نانو افزود: در این موافقت نامه ها با ایجاد مرکز تجاری ایران در روسیه و احیای اتاق کشورهای ساحل دریای مازندران که مدتی است کار نمی کند، موافقت شده است از این رو اجرای موافقت نامه ها باید پیگیری شود.

رییس اتاق مشترک ایران و روسیه ادامه داد: در حال حاضر یک بانک روسی با طرف ایرانی کار می کند که قرار است این تعداد به چهار بانک برسد ضمن اینکه بانک کشاورزی و بانک صادرات روسیه هم در آینده با ایران همکاری می کنند.

به گفته عسگراولادی، طرف روسی قول داده تا روادید گردشگران ایرانی ظرف سه روز و روادید یک ساله بازرگانان در ۱۰ روز صادر شود.