به گزارش ترجمان صبح، دهمین نمایشگاه نوروزانه (هفت سین وهدایای نوروزی) سال ۱۳۹۷  با شرکت ۴۳ نفر از اعضای انجمن دوستداران سفال آذربایجان شرقی و هنرجویان برگزار شد.

گروهی از هنرمندان و هنرجویان سفالگر پرورش یافته در مرکز آموزش هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی در سال ۱۳۷۹ اقدام به تشکیل انجمن دوستداران سفال آذربایجان شرقی نموده و این انجمن در سال ۱۳۸۱ ثبت گردید.

مهمترین هدف انجمن دوستداران سفال آذربایجان شرقی معرفی و توسعه ی هنر سفالگری بومی استان (ساخت و نقش آفرینی ) روی سفال است بوده که از زمان گشایش موزه زنده سفال تبریز توسط هیئت مدیره و اعضای انجمن در این مکان پیگیری شده است.

این انجمن با بهره مندی از خرد جمعی و همکاری گروهی ، تاکنون حضوری قانونمند و هماهنگ جهت تداوم هنر سفالگری منطقه و اشاعه آن با توجه به پیشینه غنی هنر ایران داشته باشد.

انجمن دوستداران سفال آذربایجان شرقی در مناسبت های مختلف مراسم و نمایشگاه های متعددی در محل دائمی موزه زنده سفال تبریز برگزار می کند که از آن جمله می توان به نمایشگاه های نوروزانه اشاره نمود.

براساس این گزارش، دهمین نمایشگاه نوروزانه سفال و هفت سین که فرصتی مغتنم برای آشنایی علاقمندان با موزه زنده سفال و مراحل تهیه و تولید این اثر هنری ارزشمند و همچنین اهمیت و جایگاه هنر سفال منطقه در میان آثار هنری و صنایع دستی کشور، است ویژه فروش بوده و کلیه ی آثار با ۱۵% تخفیف ارائه می گردد.

گفتنی است، دهمین نمایشگاه نوروزانه سفال و هفت سین تا ۲۸ اسفند ماه، از ساعت ۱۰صبح تا ۱۹ در محل موزه زنده سفال تبریز، به آدرس خیابان شمس تبریزی- روبه روی خیابان گرو- کوچه علوی- موزه زنده سفال تبریز – پلاک۱۰۰ برپا خواهد بود.