به گزارش ترجمان صبح به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در پاسخ به خبرگزاری دانشجو در خصوص برنامه دولت برای اجرایی شدن ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه مصوب مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه دولت موظف است تا پایان سال جاری سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان را راه اندازی کند آخرین اقدامات در این خصوص چه بوده است؟ گفت: در این خصوص سازمان اداری و استخدامی مسئولیت راه اندازی این سامانه را برعهده گرفته و تا جایی که باخبرم اقدامات شان در مراحل نهایی است.

وی تاکید کرد: این درخواست دولت بوده است و از مواردی نبوده که مجلس آن را اضافه کرده باشد بلکه خود دولت به دنبال شفاف سازی است و ما نیز علاقه مندیم این اتفاق بیفتد.

نوبخت با اشاره به اینکه در شرایط فعلی نیز دستگاه‌های نظارتی به ریز در جریان دریافت‌ها و پرداخت‌های دولت قرار دارند، گفت: براساس قانون مقامات سیاسی هم، هم اکنون همه زیر ۱۰ میلیون حقوق می‌گیرند و ۱۰ درصد افزایش‌های سنواتی شامل حال مقامات سیاسی نمی‌شود و این مبالغ برای آن‌ها از دو سال گذشته ثابت و بدون تغییر مانده است.

سخنگوی دولت در خصوص توئیت احمد توکلی مبنی بر اینکه در خصوص عدم راه اندازی این سامانه مردم را به اعتراضات خیابانی دعوت می‌کنم، گفت: اجازه دهید در این باره سکوت کنم. البته دکتر توکلی مردم فهیمی است و حتما اطلاع دارد که این لایحه خود دولت بوده است.