به گزارش ترجمان صبح، مجید خدابخش در جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان اظهارداشت: هدف از برگزاری اینگونه جلسات مدیریت قبل از وقوع حادثه است و اینکه چگونه باید ایمنی راه های استان را افزایش دهیم.

استاندار خطاب به پومهدی معاون عمرانی گفت: لازم است سریعا کمیته ای تخصصی با حضور پلیس راه، هلال احمر، راهداری، مدیریت زیرساخت برای تصمیم گیری ها در خصوص نقاط حادثه خیر استان تشکیل شود.

وی ضمن اشاره به اینکه برای ساخت یک پل جدید هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیار تومان در بر دارد، گفت: ما باید برای این موارد اولویت بندی کنیم و در محل هایی که تکرار تصادفات زیاد است و آن هم از طریق پیگیری از سازمان برنامه و بودجه و راه و شهرسازی اعتبار را جذب و پروژه پل سازی را شروع کنیم.

خدابخش ادامه داد: برخی مسائل جاده ای مانند روشنایی آزاد راه تبریز-زنجان و همچنین استراحتگاه های بین راهی در این مسیر ها را می‌توان با مدیریت درست تا عید این موارد را حل کنیم.

وی ضمن تاکید بر لزوم پیگیری ها مکرر در سیستم اداری امروز کشور گفت: درتمامی مباحث موجود در کشور باید پیگیری را اولویت قرار داد چرا که بحث جذب بودجه و اعتبارات فقط با پیگیری امکان پذیر ممکن می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی اظهارداشت: حفظ جان مردم در اولویت قرار دارد و معتقدم باید با آموزش های کاربردی و همچنین ساماندهی وضعیت جاده های استان قدمی در کاش آمار متوفیان و حوادث در استان داشته باشیم.