به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و‌ امام جمعه تبریز گفت: تحریم اقتصادی و حصر هسته‌ای را ملت ایران برنمی تابند و جمهوری اسلامی به شرطی به برجام متعهد خواهد بود که طرفین اروپایی نیز بر این توافق پایبند باشند.
وی ادامه داد: امروز مردم آذربایجان با حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس غیرت دینی و ملی خود را به نمایش گذاشته و با لبیک گفتن به ندای رهبری به وصیت امام راحل عمل کردند.
خطیب جمعه تبریز ادامه داد: مردم مظلوم فلسطین بیش از ۷ دهه زیر شدیدترین ظلم ها از سوی رژیم غاصب صهیونیستی قرار دارند و کشورهای عربی منطقه و آمریکا به صورت مستمر با حمایتهای مالی و تسهیلاتی این رژیم را همراهی می کنند‌.
وی عنوان کرد: اقدام مذبوهانه و خیانتکارانه آل سعود علیه ملت های مظلوم منطقه و جهان اسلام که با همکاری اسرائیل در حال انجام است زمینه سقوط نزدیک آنها را فراهم کرده است
حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: دشمنان نظام با فشارهای اقتصادی، روانی و آشوب سازی در صدد ضربه زدن به ملت هستند اما مردم همیشه در صحنه ایران با هوشیاری کامل، بیانات رهبری را نقشه راه خود قرار داده و در برابر زیاده خواهان خواهند ایستاد.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه خاطر نشان کرد: قدردانی نعمت های خداوند باعث افزایش روزی و نعمت های الهی می شود.
وی افزود: سپاسگذاری به درگاه الهی هم می تواند قلبی باشد، هم لسانی و هم اینکه با اعمال و رفتار خود قدردان خداوند باشیم.
حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: نعمت رهبری، ماه مبارک رمضان و روزه داری در این ماه ، حضور با شکوه مردم در شب های قدر و نماز جمعه از نعمت هایی است که باید بخاطر داشتن آنها شکرگذار بود.
وی همچنین با بیان اینکه حضور دشمن شکن مردم سراسر استان و تبریز در راهپیمایی روز قدس و آخرین نماز جمعه ماه رمضان لرزه به اندام دشمنان می اندازد، خاطر نشان کرد: کسانی که چشم دیدن ملت ایران را ندارند بدانند و ببینند امروز بیش از ۵ هزار خبرنگار شکوه حضور ملت ایران را به تصویر می کشند.