به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم روز یکشنبه در جلسه‌ شورای توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی آذربایجان شرقی،‌ اظهار داشت: متولی‌ های متعددی در امور قرآنی در سطح استان و کشور وجود دارد و این تعدد باعث ایجاد موازی کاری می‌ شود که امیدواریم شورای توسعه فعالیت های قرآنی زمینه افزایش همدلی و هماهنگی و کاهش موازی کاری در این حوزه را فراهم آورد.

وی، مهم ترین رسالت شورای توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی را ایجاد اتحاد، همدلی و هماهنگی بین نهادهای فعال در امور قرآنی عنوان کرد و افزود: بنده از بدو حضور و آغاز به کار در استان دغدغه فعالیت‌های قرآنی را داشته ‌ام و امیدوارم این جلسه بتواند بخشی از مسائل و مشکلات حوزه‌ قرآن را مرتفع کند.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه این جلسه از جمله جلساتی است که جای آن در استان خالی بود، اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام شده، جلسات شورای توسعه فعالیت های قرآنی استان به طور منظم تشکیل خواهد شد.

وی وجود شورای توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی را فرصت مغتنمی دانست و اضافه کرد: دستگاه‌های فرهنگی عضو در این شورا باید برای هماهنگی و همدلی در برنامه‌ های قرآنی استان و حمایت از موسسات قرآنی مردم نهاد استفاده کنند.

حجت الاسلام آل هاشم مهم ترین دغدغه مسئولان آذربایجان شرقی در حوزه قرآنی را ساماندهی این فعالیت‌ها بیان کرد و افزود: وحدت و همدلی در همه حوزه‌ها به ویژه فعالیت‌ های قرآنی نقش اساسی دارد و باید متولیان این حوزه زمینه همگرایی بیشتر را ایجاد کنند.

وی همچنین بر لزوم تقویت تشکل‌های مردم نهاد قرآنی تاکید و اظهار کرد: با تشکیل شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان فرصت فعالیت بهتر و بیشتر در این حوزه فراهم می‌ شود.

آذربایجان شرقی بیش از ۴۰۰ حافظ قرآن دارد.