به گزارش ترجمان صبح به نقل از  ایرنا، محمد محمدپور یکشنبه شب در جلسه ستاد سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی تبریز ٢٠١٨ افزود: برگزاری رویدادهای ملی در آذربایجان شرقی از اهداف تعیین شده برای برگزاری این برنامه هاست تا ظرفیت‌های تبریز به سایر استان‌های کشور معرفی شود.
وی اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم برای استفاده از ظرفیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونت مطبوعاتی و حوزه مطبوعات خارجی در موضوع معرفی تبریز انجام شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان این که سال گذشته ١٩ برنامه در تبریز انجام شد، یادآوری کرد: ٣١ برنامه در حوزه‌های مختلف قرآن و عترت، حوزه رسانه‌ای، سینمایی، تجسمی و تکریم هنرمندان در طول سال ٢٠١٨ برگزار می شود.
محمدپور با بیان این که هفته فیلم اروپایی با حضور ٨ کشور اتریش، مجارستان، بلغارستان، یونان، هلند، دانمارک، لهستان و آلمان در تبریز برگزار شد، ادامه داد: آثار سینمایی این جشنواره در قالب فیلم‌های بلند، کوتاه و مستند با حضور کارگردانان و نمایندگان این کشورها اکران شد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم مستند در تبریز با شرکت ٧٠ مستندساز گفت: همزمان با این جشنواره خانه مستند تبریز برای اولین بار در این شهر تشکیل و در این زمینه با سازمان سینمایی کشور ۵ تفاهم نامه برای معرفی ظرفیت های تبریز منعقد شد.
محمدپور استقبال از جشنواره فیلم فجر در تبریز را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: سال گذشته ١٠ سالن سینمایی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و امسال نیز با توجه به هماهنگی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌ شود ٢٠ سالن سینمایی به فضای سینمایی استان اضافه شود.
وی اظهار داشت: جشنواره موسیقی عاشیقلار و جشنواره موسیقی فجر امسال در تبریز برگزار می‌شود.