به گزارش ترجمان صبح به نقل از فارس، محمد حسن‌نژاد (سه شنبه، ۲۲ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور، وزرا و هیات دولت در خصوص مدیریت کشور به ویژه قدرت اقتصادی اظهار داشت: متاسفانه دولت بازار اقتصاد را رها کرده است، طی چند روز قیمت خودرو تولید داخل از ۷۳ میلیون به ۹۰ میلیون افزایش یافته است و همچنین طی ۶ ماه قیمت دلار از ۳۷۰۰ تومان به ۶۵۰۰ تومان رسید.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در رابطه با افزایش ۲ درصدی حقوق کارمندان مردد است اما طی ۶ ماه قدرت خرید مردم ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است و این وادادگی بازار در هیچ جای دنیا سابقه ندارد.

وی افزود: با این همه فشار اقتصادی به مردم و جای رفع آنها اعلام می‌شود که مکانی برای اعتراض مردم پیش بینی شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکری به رئیس جمهور و نمایندگان با انتقاد از اینکه برخی از مسئولان رده بالا و فرزندان آنان تابعیت خارجی دارند، تصریح کرد: این افراد نباید در جاهای حساس به کارگیری شوند زیرا نمی توانند در عرصه‌های بین‌المللی و مذاکرات از حق مردم ایران دفاع کنند.

حسن‌نژاد در تذکری دیگر با انتقاد از اینکه آمار سرقت بیش از حد افزایش یافته است، گفت: اجناس سرقتی به هیچ وجه پیدا نمی شود، سارقان هم تنبیه نمی شوند و امنیت جامعه دچار خدشه شده است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در تذکری به هیات دولت ادامه داد: هر روز مصوبه‌ای در خصوص مناطق آزاد ارائه می‌شود و این بیانگر این است که هیات تطبیق مصوبات چنین مصوباتی را رد نمی‌کند.