به گزارش  ترجمان صبح،  ابوالقاسم سلطانی طی حکمی از سوی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی منصوب شد .

متن حکم به شرح زیر است :

جناب آقای مهندس ابوالقاسم سلطانی

با سلام

نظر به تعهد، تخصص و تجربه‌های ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی منصوب می‌شوید. در انجام این مأموریت ضروری است قوانین، سیاست‌ها، آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی دولت، وزیر و معاونان محترم به دقت اجرا شود. به خصوص در توسعه کریدورهای حمل و نقلی استان مطابق طرح جامع حمل و نقل، طرح‌های شهرسازی و بازآفرینی شهری و همچنین توسعه مسکن در سطح استان مراقبت ویژه بعمل آورید .

همچنین هماهنگی با مقامات محلی و در رأس آنان استاندار محترم، ارتباط منظم با شهرداران شهرهای تابعه آن استان ابلاغ می‌گردد. افزون بر این جنابعالی مسئولیت هماهنگی تمام اداره‌های کل و سایر دوایر تابعه وزارتخانه در استان را برعهده دارید .

توفیق روزافزون جنابعالی را در خدمت به شهروندان عزیز و تلاش در جهت سرافرازی جمهوری اسلامی ایران را از خداوند متعال مسألت دارم .

عباس آخوندی

وزیر”

بر اساس این گزارش؛ ابوالقاسم سلطانی متولد سال ۱۳۴۹ و فارغ‌التحصیل رشته راه و شهرسازی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است .

سلطانی پیش از این انتصاب به عنوان مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی نظام‌های حمل و نقل و تشکل‌های حرفه‌ای(از سال ۹۰) و مجری طرح‌های برون مرزی وزارت راه و شهرسازی(مدیریت بر پروژه‌های احداث راه و راه آهن در کشورهای همسایه و افغانستان از سال ۹۰) مشغول فعالیت بوده است است .

وی همچنین در سمت‌هایی چون نقشه‌کش و بایگانی فنی اداره کل راه و ترابری استان(۶۵-۶۹)، مهندس ناظر، کارشناس نگهداری راه و ابنیه، کارشناس ارزیابی و پرداخت خسارت، کارشناس ایمنی راه‌ها، رئیس اداره راه و ترابری شهرستان جلفا، رئیس اکیب راهسازی نوار مرزی، رئیس شورای زیربنائی شهرستان جلفا تدوین(۷۵-۷۶)، معاون مدیر کل راه و ترابری استان(۷۸ – ۸۴ )، مشاور حمل و نقل مدیر کل راه استان ومدیر پروژه محورهای ویژه استان(۸۴- ۸۵)، مدیر واحد مطالعات امکان‌سنجی پروژه‌های زیربناهای حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، عضو و دبیر شورای سیاستگذاری وزارت متبوع(۸۵-۸۹)، مشاور فنی معاون وزیر راه وشهرسازی و عضو شورای عالی تصویب طرح‌های ملی وزارت متبوع(۸۸-۹۰) فعالیت کرده است.

پیش از این؛ توحید اخلاقی مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی بود.