به گزارش ترجمان صبح،  سرهنگ “ناصرمیکائیلی” محدودیت های ترافیکی اقامه نماز عید سعید فطر در مصلای اعظم حضرت امام خمینی تبریز و خیابان های منتهی به آن را به شرح زیر اعلام کرد.
۱-خیابان امام حدفاصل چهار راه شهید بهشتی تا میدان قونقا و مسیرهای فرعی منتهی به این خیابان.
۲-خیابان ارتش از چهار راه باغشمال تا میدان شهدا.
۳-خیابان جمهوری از میدان دانشسرا تا چهار راه فلسطین.
۴-خیابان شریعتی حد فاصل میدان نماز تا چهار راه شریعتی.
۵-خیابان خاقانی از پل قاری و کلیه ی مسیر های منتهی به این خیابان.
۶-خیابان ۱۷ شهریور از طالقانی به سمت مصلا ـ از سمت سه راهی ارگ به سمت مصلا.
۷-تقاطع شریعتی و ارک از والمان به سمت مصلا.
۸- کلیه ی معابری که به این محدوده ختم می شوند جزء محدودیت های ترافیکی خواهند بود.
وی تمهیدات ترافیکی برگزاری نمازعید سعید فطر را نیز اینگونه بیان کرد:
۱-از ساعت ۱۲ شب مسیرهای اعلامی از پارک وسائط نقلیه پاکسازی خواهد شد و در صورت پارک وسایل نقلیه در مسیرهای اعلامی، خودرو توسط جرثقیل به پارکینگ انتقال خواهد یافت.
۲-اعمال محدودیت در معابر اعلام شده از ساعت ۵ صبح روز جمعه ۲۵ خرداد تا اتمام نماز عید سعید فطر می باشد و از تردد هرگونه وسائط نقلیه در هنگام برگزاری نماز جلوگیری به عمل خواهد آمد.
۳- جهت رفاه حال شرکت کنندگان در نماز عید سعید فطر، اتوبوس های شرکت واحد در مسیرها و خیابان های منتهی به مراسم تا شروع مراسم آماده ارائه سرویس خواهند بود.لذا مردم شریف از آوردن وسایل نقلیه شخصی تا حد امکان خودداری فرمایند.
۴- تردد هرگونه موتور سیکلت و دوچرخه در محدوده طرح ممنوع می باشد.
۵- بعد از پایان مراسم نماز عید سعید فطر برای برگشت نمازگزاران به محل سکونت خود به تعداد کافی اتوبوس از طرف شرکت اتوبوس رانی در مسیر های لاین شمالی خیابان جمهوری ، قونقا به سمت نصف راه، چهار راه باغشمال به سمت ارتش جنوبی ، چهار راه شهید بهشتی به سمت آبرسان در نظر گرفته شده است لذا شهروندان از عجله و شتاب بی مورد خودداری نمایند.
۶- با توجه به اینکه در بعضی از مسیر ها محدودیت به صورت موقت  اعلام خواهد شد لذا شهروندان محترم با صبر و حوصله بیشتری رانندگی نمایند تا نماز عید سعید فطر به نحو مطلوب برگزار گردد.
۷- همکاری شهروندان به ویژه رانندگان در اجرای صحیح محدودیت ها و ممنوعیت ها با پلیس راهنمایی و رانتدگی استان آذربایجان شرقی موجب برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم خواهد بود.