آذربایجان‌شرقی استان‌ها فرهنگ و هنر
کد خبر : 74241
سه شنبه - 22 اسفند 1396 - 12:49
آجودان زاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه "جانگاه":

قبل از وقوع حوادث به فکر علاج باشیم

قبل از وقوع حوادث به فکر علاج باشیم

نماینده شوای اسلامی شهر تبریز گفت: قبل از وقوع حوادثی چون زلزله به فکر علاج باشیم.

به گزارش ترجمان صبح، علی آجودان زاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه جانگاه در فرهنگسرای هنری کیاوش اظهار کرد:   در۲۱ مرداد ماه  ۱۳۹۱ دقیقه زلزله ای به قدرت ۴/۶ ریشتری  در شهرستان  ورزقان رخ داد، این دو زلزله دوگانه  که  در منطقه اهر، هریس، ورزقان و ارسباران رخ داده بود متاسفانه موجب اندوه همه شد، در این حادثه ۳۰۶ نفر از هم وطنان عزیزمان که جان به جان آفرین تسلیم کردند خانواده های زیادی را بی خانمان کرد.

آجودان زاده خاطر نشان کرد: موضوع اصلی  که همواره باید در ذهن و عمل مسئولان  نهادینه شود این است که قبل از وقوع حادثه به  فکر علاج باشند.

 

 

 

 

 

در حاشیه بازدید از این نمایشگاه کریم متقی یکی از هنرمندان تبریزی نیز عنوان کرد: امروزه دنیا  به سمت چند رسانه ای بودن درحال حرکت است یعنی به نوعی تک رسانه ای نمی توان  پاسخ گوی بیانیه ها و ناگفته های هنرمندان بود.

وی یاد آور شد: اگر رسانه تصویری و نوشتاری در کنار هم قرار گیرند یک زبان سومی تشکیل می شود که به بیان دغدغه های همه هنرمندان کمک خواهد کرد.

‘گفتنی است نمایشگاه «جانگاه» مجموعه عکس زلزله آذربایجان آثار علی اروج زاده، هنرمند جوان تبریزی به منظور حمایت از کودکان زلزله زده کرمانشاه از ۲۰ تا ۲۲ اسفند ماه سال جاری در فرهنگسرای هنری کیاوش در حال برگزاری است.