به گزارش ترجمان صبح، به نقل از ایسنا، حسین نجاتی در جلسه ستاد مبارزه با احتکار و اختفا استان با اشاره به تشکیل چندین پرونده ظن احتکار در صنایع مصرف کننده مواد پتروشیمی اظهار کرد: با توجه به ماموریت جدید معاونت نظارت و بازرسی سازمان، نحوه فعالیت واحدهای پتروشیمی دقیق تر از قبل مورد بررسی قرار می‌گیرد .
وی با تاکید بر این موضوع که تصمیم های اتخاذ شده در ستاد احتکار مغایر با اصل حمایت از تولید و کسب و کار نیست، اضافه کرد: این ستاد موظف است تا ضمن برخورد با سودجویان، زمینه فعالیت راحت صنایع استان را فراهم کرده و نظر آحاد جامعه را جلب کند .
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به تعیین تکلیف بخشی از کالاهای احتکار شده، عنوان کرد: طی چند روز گذشته با حضور نمایندگان فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کمیته توزیع سازمان، ۳۱۰ تن برنج خارجی در اختیار این شبکه برای ارائه به مصرف کننده نهایی قرار گرفت.
وی از تخصیص میلگرد به پروژه های عمرانی معرفی شده از سوی معاونت عمرانی استانداری خبر داد و خواستار شد: انتظار می‌رود دستگاه‌های متولی به عنوان کارفرمای پروژه خواست در اسرع وقت نسبت به بازدید میدانی و روند تخصیص میلگرد اقدام نمایند .