به گزارش ترجمان صبح، محمد علی صدیقی، در خصوص دلیل ریزش شدید نرخ ارز در یک روز، اظهار کرد: دلیل کاهش نرخ دلار همان است که برای بالارفتن آن علتی وجود نداشت.
وی اضافه کرد:  ۸۰ درصد عامل تاثیرگذار بر نوسانت اخیر نرخ ارز در کشور، فشار روانی بوده است و از سویی نیز تحلیل‌های خود سرانه مردم، بی اعتمادی بین مردم و دولت و ورود دلارهای خانگی به بازار ارز نیز به این موضوع دامن زده بود.
نائب رئیس اتاق اصناف تبریز عنوان کرد: خوشبختانه اکنون در حال عبور از وضعیت بحرانی و ورود به وضعیت عادی هستیم؛ از این رو احتمال می‌رود تا اواخر این ماه دلار به نرخ واقعی خود یعنی پایین‌تر از ۱۰ هزار تومان برسد.
مرحله دوم تحریم‌ها تاثیری بر اقتصاد کشور نخواهد داشت
وی خاطرنشان کرد: از زمانی که مباحث مرتبط با آغاز تحریم‌های دوم آمریکا در آبان ماه مطرح شد شتاب و التهابات بازار نیز به دنبال آن افزایش یافت، اما با مدیریت و سیاست های دولت این بازی به پایان رسیده و این تحریم‌ها دیگر هیچ تاثیری بر اقتصاد کشور نخواهد داشت. 
وی با بیان این‌که اکنون بازار به اشباع رسیده است، تصریح کرد: در صورتی که نرخ واقعی دلار به دست آید کاملاً به نفع کشور است؛ چراکه بهترین فرصت برای صادرات است.
صدیقی در خصوص بازار خودرو نیز گفت:  افزایش قیمت خودرو و سایر اقلام بیشتر متاثر از قیمت دلار و طلا بود و با کاهش نرخ ارز قیمت سایر اقلام نیز پایین می آید؛ چراکه بیشتر فعالان صنعتی به خصوص قطعه سازان استان واردکننده مواد اولیه هستند.

ایسنا