به گزارش ترجمان صبح، عصر ایران به نقل از سی ان ان نوشت:  یک زوج آمریکایی برای تقلید از یک عکس از مراسم خواستگاری یک زوج دیگر، در پارک ملی “یوسیمیتی” ایالت کایفرنیا آمریکا جان خود را از دست دادند.

 ماجرا از این قرار است که در تاریخ ۶ اکتبر سال جاری (۱۹ روز پیش) “ماتیو دیپل”  یک عکاس آمریکایی که برای عکس گرفتن از دوستش به پارک ملی “یوسیمیتی” کالیفرنیا رفته بود با صحنه اتفاقی خواستگاری یک زوج از همدیگر روی صخره‌ای بلند در این پارک ملی مواجه شده و از این صحنه عکس گرفت.

عکس اتفاقی “ماتیو دیپل” از صحنه خواستگاری یک زوج روی این صخره

سلفی‌هایی به قیمت زندگی روی صخره مرگ (+عکس)

او سپس این عکس را در شبکه‌های مجازی منتشر کرد؛ به این امید که این عکس اتفاقی از ناب‌ترین لحظه زندگی این زوج آمریکایی، به دست آنها برسد.

این عکس در فضای مجازی بسیار بازتاب یافت و با وجود بیش از ۱۶۰ هزار بار “ری توییت ” شدن هنوز صاحبان عکس خود را معرفی نکرده اند؛ با این حال این عکس رومانتیک یک زوج آمریکایی را به این فکر انداخت که  با تقلید از این صحنه، مراسم خواستگاری خود را به روی صخره ۹۰۰ متری در این پارک ملی برگزار کنند و از این صحنه سلفی بگیرند.

اما این تقلید در پنج شنبه گذشته به قیمت جان آنها تمام شد و این زوج به دلیل سقوط از ارتفاع ۹۰۰ متری این صخره به هنگام گرفتن سلفی، جان باختند.

“جمی ریچاردز” سخنگوی پارک ملی “یوسیمیتی” کالیفرنیا با اشاره به حادثه دلخراش پنج‌شنبه گذشته، گفته است این زوج دهمین فرد در سال جاری بوده‌اند که به دلیل گرفتن سلفی در این پارک ملی، جان خود را از دست داده‌اند. برخی از کشته شدگان راه سلفی در این پارک از گردشگران خارجی بوده‌اند.

گفتنی است پارک ملی یوسیمیتی در ایالت کالیفرنیا آمریکا از سال ۱۸۹۰ به عنوان پارک ملی و منطقه حفاظت شده ثبت شده و نخستین پارک ملی در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود. این پارک با وسعت بیش از ۳ هزار کیلومتر مربع، به دلیل صخره‌های  بلند و آبشارها و بیش از ۲۰۰ گونهٔ گیاهی و جانوری، مثل خرس‌های قهوه‌ای، مناظری بسیار خارق‌العاده دارد و پذیرای روزانه ۱۵ هزار گردشگر است.

 پارک ملی یوسیمیتی در ایالت کالیفرنیا آمریکا

سلفی‌هایی به قیمت زندگی روی صخره مرگ (+عکس)