به گزارش ترجمان صبح، زمانی که اولین جلسه هماهنگی توسط فدراسیون بسکتبال برای لیگ برتر سال ۹۷ برگزار شد، ۱۲ تیم برای حضور در لیگ اعلام آمادگی کردند.

با اینکه انتظار می‌رفت با برنامه‌ریزی صحیح فدراسیون این اتفاق رخ دهد و لیگ با ۱۲ تیم آغاز و با ۱۲ تیم هم به پایان برسد؛ یکی، یکی تیم‌های مطرح و قدیمی بسکتبال ایران از لیگ برتر سال ۹۷ انصراف می‌دهند.

در ابتدا که مهرام قبل از شروع مسابقات انصراف خود را اعلام کرد تا پرافتخارترین تیم بسکتبال ایران در قرعه کشی هم حاضر نباشد. لیگ برتر بسکتبال با حضور ۱۱ تیم قرعه کشی شد؛ اما یک روز مانده به شروع رقابت‌ها دانشگاه آزاد انصراف خود را به دلیل مشکلات مالی اعلام کرد.

این اتفاق باعث شد تا یک‌سری از بازیکنان و مربیانی که این تیم جذب کرده بود، بلاتکلیف باشند. از سویی فدراسیون هم مجبور بود بار دیگر برنامه ها را تغییر دهد.

این هم پایان کار نبود و شهرداری تبریز که در هفته اول لیگ برتر استراحت داشت و اخباری مبنی بر انحلال آن به گوش می‌رسید، در نهایت انصراف خود را به صورت رسمی اعلام کرد.

این تیم که فصل قبل با هدایت مهران حاتمی قهرمان لیگ برتر شده بود، مثل مهرام که نایب قهرمان شد، در لیگ امسال حضور نخواهد داشت.

حالا با انصراف تبریزی ها لیگ برتر بسکتبال با ۹ تیم ادامه پیدا می‌کند. فدراسیون هم باید برنامه لیگ برتر را بر اساس حضور این ۹ تیم تنظیم کند.