به گزارش ترجمان صبح، کریم صادقزاده تبریزی دبیر اجرایی خانه کارگر استان آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبر گفت: شهرستان مرند تعداد زیادی بیمه شده کارگری دارد که این کثرت بیمه شده مارا بر آن داشت تا دفتر نمایندگی خانه کارگر در این شهرستان آغاز بکار کند.

وی‌ادامه داد: در نشستی که با حضور فرماندار شهرستان   مرند، معاون سیاسی و امنیتی و معاون برنامه ریزی برگزار شد اعلام کردیم که شهرستان مرند ۸ هزار و‌ پانصد نفر بازنشسته دارد که این عزیزان برای انجام کارهای روزمره بازنشستگی باید به تبریز مراجعه کنند و بنابراین ایجاد دفتر نمایندگی خانه کارگر و‌ توسعه کانون بازنشستگان در این شهرستان از واجبات می باشد.

صادقزاده خاطر نشان کرد: در این نشست اعلام شد با توجه به وجود سالن ورزشی کارگران در شهرستان برنامه ریزی های لازم برای استفاده حداکثری کارگران و بازنشستگان از این امکانات انجام گیرد.

نایب رییس کانون بازنشستگان استان آذربایجان شرقی همچنین ساخت خانه امید بازنشستگان در شهرستان مرند را از اولویت های این کانون برشمرد و گفت: بازنشستگان سرمایه های اجتماعی بشمار می آیند و باید همواره مورد تکریم قرار گیرند.

در ادامه این دیدار مهندس گرشاسبی فرماندار شهرستان مرند نیز ضمن تقدیر از حضور دبیر اجرایی خانه کارگر استان در شهرستان مرند گفت: جمعیت شهرستان مرند در حدود ۲۳۹۲۰۹ نفر (۶٫۴ درصد جمعیت استان) و جمعیت مرکز این شهرستان ۱۲۴۳۲۳ نفر برآورد شده است. 

وی‌ادامه داد: شهرستان مرند از نظر اینکه در مسیر شهرستان های مرزی جلفا و بازرگان قرار دارد باید بیش از این توسعه یافته شود.

فرماندار ویژه شهرستان مرند خاطر نشان کرد: در جهت تکریم مقام بازنشستگان عزیز و کارگران این شهرستان آماده همکاری با خانه کارگر و‌ کانون بازنشستگان استان هستیم.

همچنین رییس کانون بازنشستگان شهرستان مرند در این دیدار گزارشی از روند فعالیت های این کانون در شهرستان مرند ارایه کردو خواستار تخصیص قطعه زمینی جهت احداث ساختمان کانون در محل مناسب ازسوی مسکن وشهرسازی و شهرداری مرند شدند .

شایان ذکر است در این دیدار رییس کانون بازنشستگان استان و خزانه دار این کانون وهیت همراه وهمچنین  رییس و اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان شهرستان مرند حضور داشتند.