به گزارش ترجمان صبح،  با رأی هیأت وزیران آقایان محمدرضا پور محمدی به عنوان استاندار آذربایجان شرقی، محمدصادق معتمدیان به عنوان استاندار خراسان جنوبی، محمدعلی شجاعی به عنوان استاندار خراسان شمالی و احمد حسین زادگان به عنوان استاندار مازندران تعیین شدند.

 محمدرضا پورمحمدی (متولد ۱۳۳۷، تبریز) رئیس پیشین  دانشگاه تبریز است.

زندگی‌نامه

وی پس از اتمام دوران تحصیلی ابتدائی و متوسطه در سال ۱۳۵۶ وارد دانشگاه تبریز شد و دوره کارشناسی خود را در رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری در سال ۱۳۶۳ به پایان رساند و در سال ۱۳۶۵ با استفاده از بورس تحصیلی عازم کشور انگلستان شد و فوق لیسانس و دکترای خود را در رشته برنامه‌ریزی شهری در دانشگاه کاردیف (UWIST) اخذ کرد. او پس از اتمام تحصیلات در سال ۱۳۶۹ به ایران برگشته و در دانشگاه تبریز شروع به کار نمود. بین سالهای ۱۳۷۰ تا ۱۳۸۴ در سمت‌های رئیس دانشکده، معاون دانشجویی و فرهنگی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و رئیس دانشگاه تبریز مشغول بود.

وی در دوران دانشجویی در داخل و خارج از کشور در تشکل‌های اسلامی فعالیت مؤثر داشت و در دوران جنگ ایران و عراق به‌صورت داوطلبانه در جبهه جنگ حضور یافت. در جریان انقلاب اسلامی و انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۵۹ فعالیت کرده و در فاصله تعطیلی دانشگاه پس از انقلاب فرهنگی در جهاد دانشگاهی، نهضت سوادآموزی و صدا و سیما همکاری نمود.

وی که سابقه ریاست دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه تبریز، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تبریز، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز و ریاست دانشگاه تبریز در دولت اصلاحات و دولت تدبیر و امید را در کارنامه خود دارد،  در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ در رسانه‌ها به عنوان گزینه وزارت علوم دولت دوازدهم نیز معرفی شد.

پیش از این، نام وی به عنوان رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران، در کشورهای ترکیه و اکراین مطرح بود.

گفتنی است، با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، مجید خدابخش، استاندار آذربایجان‌شرقی مشمول این قانون شد و  رایزنی مجمع نمایندگان استان در خصوص گزینه ‌های استانداری آذربایجان‌شرقی آغاز شد. در پی جلسه امروز  مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی، دکتر محمدرضا پورمحمدی، گزینه نهایی وزارت کشور برای استانداری آذربایجان‌شرقی معرفی شد.

پیش از این جواد رحمتی با حکم وزیر کشور به عنوان سرپرست استانداری آذربایجان شرقی منصوب شده است.