به گزارش ترجمان صبح،  نصرالله جهانگرد روز پنجشنبه در دومین جشنواره ملی صنعت هنرهای دیجیتال تبریز، با بیان این‌که پیشرو بودن تبریز در مقاطع مختلف همواره موجب افتخار ملی بوده است، اظهار داشت: شهر تبریز در یکی از پیچیده‌ترین حوزه‌های فناوری نیز پیشرو بوده و امروز شاهد دستاوردهای این حوزه هستیم.

وی با تاکید بر این‌که تلفیق فناوری اطلاعات و هنر، قدرت انتقال مفاهیم به مخاطب را بسیار افزون‌تر کرده است، ادامه داد: این جریان در دنیا رایج شده و خوشحالیم که شاهد شروع مقطع دکترای رشته ‘چندرسانه‌ای’ در دانشکده هنرهای رایانه‌ای خواهیم بود.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این‌که ترکیب این فناوری‌ها، موتور محرکه تمام رشته‌های دنیا از حوزه دفاعی گرفته تا صنایع سنگین و کشاورزی است، افزود: مهم‌ترین نهاد توسعه در اروپا شکل‌دهی به موسسه هایی است که بتوانند چند رشته را بهم پیوند بزنند.

جهانگرد با اشاره به این‌که فعالیت های اقتصادی در کشور ما بر محور سه شاخه صنعت، کشاورزی و خدمات متمرکز است، گفت: به کارگیری فناوری و هنر دیجیتال در تمامی این حوزه‌ها ضروری است.

وی با بیان این‌که امروزه زبان مفاهمه، تصویری شده است، افزود: امروز با یک عکس، انیمیشن یا تیزر می‌توان به راحتی کتاب ۵۰۰ صفحه‌ای را به مخاطب منتقل کرد.

وی با تاکید بر اینکه با یک فیلم کوتاه می‌توان آزمایشگاه فیزیک و شیمی را به دانش‌آموزان نمایش داد، گفت: می‌توان با تلفیق فناوری ارتباطات و هنر، مفاهیم را جذاب‌تر و فهیم‌تر به مخاطب منتقل کرد.

دومین جشنواره ملی صنعت هنرهای دیجیتال تبریز در سالن بعثت دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز برگزار شد .

در این جشنواره، با حضور دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، از بازی موبایلی ‘آتش بار’ رونمایی و در پایان مراسم از برگزیدگان جشنواره تجلیل شد.