به گزارش ترجمان صبح، در شرایطی که در ماه‌های اخیر وزارت ورزش به خاطر تاکید برخی از نهادها اعلام کرده بود هیات‌های ورزشی در استان‌ها هم شامل قانون بازنشستگی می‌شوند و روسای بازنشسته باید پست خود را ترک کنند؛ امروز پس از کش و قوس‌های فراوان معاون وزارت ورزش اعلام کرد این قانون شامل هیات‌های استانی نمی‌شود.

محمدرضا داورزنی با اعلام این خبر گفت: بعد از استعلاماتی که از دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور داشتیم و اختلاف نظری که راجع به مشمول شدن هیات های ورزشی استانی و شهرستانی در خصوص قانون بازنشستگان بود، نامه‌ای به رئیس جمهور و رئیس مجلس ارسال کردیم که با توجه به این اختلاف نظرها و وجود ۱۴۰۰ هیات در مراکز استان‌ها و حدود ۱۴ هزار هیات شهرستانی و بلاتکلیفی آنها در خصوص پاسخگویی به دستگاه نظارتی، تکلیف روشن شود.

وی افزود: خوشبختانه چند روز پیش خانم جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهوری پاسخ استعلام را دادند و اعلام کردند هیات‌های استانی با توجه به ماهیتی که دارند شامل قانون بازنشستگی نمی‌شوند و افراد بازنشسته می‌توانند کماکان در مسئولیت‌های هیات‌های ورزشی استان‌ها و شهرستان‌ها به فعالیت خود ادامه دهند و ورزش کشور از ظرفیت این افراد استفاده کند.

معاون وزارت ورزش عنوان کرد: همچنین طبق آخرین صحبت که با مجلس شورای اسلامی داشتیم، آن دوستان هم اعلام کردند که این قانون شامل هیات‌های ورزشی استان‌ها و شهرستان ها نمی‌شود. این کار تا اندازه زیادی هیات‌های ورزشی را از بلاتکلیفی خارج خواهد کرد و ما هم سعی می‌کنیم ظرف چند روز آینده وضعیت هیات‌های شهرستانی و استانی را به آنها ابلاغ کنیم تا از نظر پاسخگویی به دستگاه‌های نظارتی مشکلی نداشته باشند.

داورزنی در پایان گفت: هیچ کدام از روسای هیات‌های استانی پست سازمانی ندارند و اگر این قانون اعمال می‌شد این امکان نیز وجود نداشت که افراد جدید با پست‌های جدید جای آنها را بگیرند چون بار مالی چهار تا پنج برابری برای ورزش کشور ایجاد می‌کرد.