به گزارش ترجمان صبح، به نقل از فارس، عزیز جوانپور بعد از ظهر امروز در نشست بصیرتی اساتید و نخبگان شهرستان اهر با محوریت دانشگاه و آرمان‌های انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر اظهار داشت: باید شعار محوری عدالت را در راستای منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری به یک گفتمان تبدیل کنیم.

وی گفت: متأسفانه دولت های تشکیل شده بعد از جنگ به عنوان  دولت سازندگی ضمن فاصله گرفتن از ارزش‌های انقلاب اسلامی بحث سازش با غرب، بحث‌های اقتصادی و برنامه پنج ساله اول را بر اساس لیبرالیسم اقتصادی مطرح کردند و این امر نقطه آغاز انحراف از آرمان‌های انقلاب اسلامی بود، همانی که در صدر اسلام نیز بعد از پیامبر اسلام(ص) اشرافی‌گری ترویج شد.

جوانپور افزود: قطعاً اقتصاد سرمایه‌داری، فرهنگ سرمایه‌داری را نیز با خود به ارمغان خواهد آورد همچنانکه اشرافی‌گری، حقوق‌های نجومی، فاصله طبقاتی در آن دوران به تدریج در جامعه افزایش یافت.

این استاد دانشگاه یادآور شد: در جامعه کنونی بزرگ‌ترین خطری که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند کمرنگ شدن ارزش‌های انقلاب و فاصله از آرمان‌های انقلاب اسلامی و مسائل معنوی و دینی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی افزود: دهه چهارم انقلاب اسلامی دهه عدالت و پیشرفت است و تحقق این امر در گرو تلاش همگانی بخصوص دانشگاهیان است.

وی گفت: تلاش برای خودکفایی و عمل به اقتصاد مقاومتی راه برون رفت از بحران‌ها است که متأسفانه برخی مدیران و دولتمردان ما در عمل اعتقادی  به این امر ندارند.

این مقام دانشگاهی افزود: بعد از جنگ ۸ ساله نگاه برخی مسئولان مافقط  به غرب بود و غرب را حلال مشکلات می دانستند و این امر باعث فاصله گرفتن از آرمان‌های انقلاب شد.

جوانپور تأکید کرد ما نتوانستیم از ظرفیت‌های بالقوه داخل نظام و نخبگان و اندیشمندان جامعه استفاده بهینه کنیم و ما اگر امروز در حوزه دفاعی و موشکی و سایر زمینه‌ها پیشرفت کرده‌ایم به برکت طهرانی مقدم‌ها و نخبگان بسیجی است و اگر همین کار را در صنعت خودرویی و سایر حوزه‌ها می‌کردیم دیگر وابسته به غرب نبودیم که در هر فرصتی فرانسه و انگلیس ما را تهدید به تحریم کنند.

وی رمز وحدت و همدلی را تبعیت از ولایت و حفظ و حراست از آرمان‌های انقلاب اسلامی ذکر کرد و افزود: همه ما وظیفه داریم در پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی فروگذاری نکنیم.