به گزارش ترجمان صبح، مسعود پزشکیان ظهر روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی اجرای طرح درختکاری و سایر تاسیسات مسیر تبریز به شهر جدید سهند گفت: تا زمانی که ما توانایی و قدرت تصمیم گیری داریم باید اقدامات اساسی انجام دهیم در غیر این صورت حوادث و رخدادها بر ما غلبه خواهند کرد.

وی افزود: در کشورهای خارجی در حاشیه آزاد راه‌ها درختکاری های انبوهی به صورت هدفمند و مطالعاتی احداث می‌شود که هم از نظر زیبایی و هم از دید اجتماعی بسیار مفید و باارزش هستند.

پزشکیان ادامه داد: به نظر باید از همفکری مشاوران کارآمد و صاحب ایده در این پروژه استفاده شود تا به نحو احسنت از ویژگی های آن بهره مند شویم.

وی با بیان اینکه پروژه آزاد راه تبریز- سهند یک فرصت اقتصادی برای استان محسوب می شود، ابراز کرد: در صورت ایجاد محیط های تجاری تفریحی و خدماتی در حاشیه این آزاد راه می توان اشتغالزایی قابل توجهی برای اهالی منطقه ایجاد کرده و موجب رونق هرچه بیشتر گردشگری در این مسیر شد.

نائب رئیس اول مجلس تاکید کدذد: مسئولان مرتبط با پروژه تمام تمرکز خود را به تملک اراضی قرار دهند تا در ادامه راه مشکلی به وجود نیاید.

پزشکیان در پایان خاطرنشان شد: آماده پیگیری مسائل مربوط به پروژه در سطح استانی و کشوری هستیم و امیدواریم هرچه زودتر شاهد بهره برداری موفق از این پروژه باشیم.