به گزارش ترجمان صبح، کریم صادقزاده تبریزی رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز در نطق میان دستور یکصد و هیجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تبربز با بیان مطلب فوق گفت: با یاری خداوند در این مدت و پس از تشکیل فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز اقدامات ارزنده ای انجام شده است و برای سال جدید نیز برنامه ها و چشم انداز هایی تهیه و تدوین شده است که بزودی با حضور اعضای فراکسیون کارگری و همزمان با هفته کارگر رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: بحث‌یکسان سازی قرارداد های کار نیروی انسانی مورد بررسی قرار گرفته است و منشور سازمانی کارگران تهیه شده است که همزمان با هفته کارگر رونمایی خواهد شد که نیازمند حمایت تمامی منتخبان شورا و دستگاه های ذیربط است.

صادقزاده خاطر نشان کرد: با تصویب منشور سازمانی کارگران و کارکنان شهرداری تبریز از برخورد های سلیقه ای و پراکنده کاری در حقوق کارکنان و کارگران جلوگیری شده و امنیت کاری در ساختار تشکیلاتی مرتفع خواهد شد.

وی همچنین گفت: موضوع احتساب کار سخت و زیان آور تمامی رده های شغلی پاکبانان با حمایت شهردار تبریز انجام یافته و روند اداری خود را طی می کند و امیدواریم در کمترین زمان و با همکاری سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل تامین اجتماعی به مرحله اجرا برسانیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه با بیان اینکه رانندگان استیجاری نیز خواسته هایی دارند خاطر نشان کرد:خواسته های رانندگان استیجاری که توجه به وضعیت بیمه و افزایش معقول حقوق است کاملا بجا است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اقدام بموقع شهرداری تبریز مانع ایجاد صدمات جانی و مالی به شهروندان

وی با اعلام اینکه اقدامات بموقع شهرداری تبریز مانع ایجاد صدمات جانی و مالی به شهروندان شد عنوان کرد: در آغازین روزهای سالجاری شاهد بروز سیل در قسمت های مختلف کشور بودیم که باعث جان باختن تعدادی از هموطنانمان شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با درایت شهردار محترم تبریز و اقدام بموقع عوامل شهرداری و بویژه کارگران با لایروبی مسیل ها و رودخانه های حاشیه ای مانع بروز صدمات مالی و جانی به همشهریان شد.

صادقزاده افزود: همچنین جا دارد از تلاش های شبانه روزی همکار محترم شورا آقای دکتر بابایی اقدم که در امداد رسانی به آسیب دیدگان در مناطق سیل زده در کنار تیم ها و نیروهای امدادی اعزامی بودند تقدیر و تشکر نمایم.

وی همچنین گفت: از شهرداری تبریز انتظار داریم حمایت های لازم را از ساکنین منطقه بهشتی که در اثر بارش های اخیر منازل مسکونی شان دچار آسیب شده است را انجام دهند.