به گزارش ترجمان صبح، به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ وب‌سایت میرور به نقل از رسانه‌های محلی پرو گزارش داد نیروهای پلیس برای بازداشت آلن گارسیا به خانه او مراجعه کردند، اما او پیش از ورود پلیس با شلیک یک گلوله به گردنش خودکشی کرده است.

گارسیا ۶۹ ساله به سرعت به بیمارستان منتقل شده و هنوز از وضعیت سلامت او گزارشی منتشر نشده است. آلن گارسیا طی دو دوره از سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۰ و ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ رئیس‌جمهور پرو بود.

رئیس‌جمهور سابق پرو به اتهام دریافت رشوه و فساد مالی تحت بازجویی و تحقیقات قضایی این کشور قرار دارد. وی بارها اتهامات علیه خود را رد کرده و خود را قربانی پرونده‌سازی مخالفان سیاسی‌اش می‌داند.

وی به طور مشخص‌تر به دریافت غیر قانونی پول برای کار ساخت و ساز یک خط مترو در پایتخت طی سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ متهم است. شرکت ساختمانی اودبرشت برزیل اذعان کرده است به مقامات پرو طی سه دوره ریاست جمهور, ۲۹ میلیون دلار رشوه داده است.

آلن گارسیا پس از آنکه به علت تحقیق درباره یک پرونده فساد مالی، ممنوع الخروج شد، از اواسط ماه نوامبر سال گذشته به سفارت اروگوئه در لیما پناهنده شده است. تاباره وازکز رئیس جمهور اروگوئه چند ماه پیش اعلام کرد: «پس از بررسی پرونده آلن گارسیا، درخواست پناهندگی وی را رد کردیم.»