به گزارش ترجمان صبح، شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع فولاد، معادن، فلزی، ریخته گری، متالوژی و تجهیزات وابسته، سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یازدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین ابزار، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق و هفدهمین نمایشگاه بین المللی لاستیک، پلاستیک، ماشین آلات و تجهیزات وابسته در سالن پروین اعتصامی نمایشگاه بین المللی تبریز دایر است.

در این نمایشگاه‌ها استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، تهران، قزوین، فارس، اصفهان، گیلان، مازندران، زنجان، سمنان، گلستان، هرمزگان، اردبیل و البرز و نمایندگانی از کشورهای ترکیه، چین، سوئیس، اکراین، روسیه، انگلستان، تایوان و ایتالیا شرکت دارند.

انواع ماشین آلات و ابزار آلات صنعتی، تیغه اره نواری، قطعات چدنی، بی رینگ‌های صنعتی، تولید کننده فروسیلیکو منگنز و فرومنگنز، انواع تسمه شینه های باسبار مسی و مگنت های الکتریکی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

تجهیزات اتوماسیون صنعتی، انواع تجهیزات مورد نیاز خطوط تولید، ماشین آلات استوک، ماشین آلات و تجهیزات صنعت لاستیک، پلاستیک و پلیمر، رنگ، رزین و پوشش‌های صنعتی، فولاد، فلزات، متالوژی و ریخته گری و خدمات فنی و مهندسی از دیگر لوازم عرضه شده در این نمایشگاه‌ها است.

این نمایشگاه‌ها تا ۲۲ تیر در نمایشگاه بین المللی تبریز دایر بوده و عموم مردم، علاقه مندان و متخصصان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۲ از این نمایشگاه‌ها بازدید کنند.

نمایشگاه بین المللی تبریز دارای ۵۰ هزار متر مربع سالن مسقف است.