حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار مسئولان هیات تکواندو استان با بیان اینکه افتخار آفرینی ورزشکاران در همه میدان‌های  ورزشی پرچم عزیز کشورمان و نام آذربایجان را پر آوازه کرده است اظهار داشت: ورزش به عنوان پدیده‌ای مؤثر در همه جوامع جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده که نشاط آفرینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی از برکات آن است.

وی افزود: ورزش باعث می‌شود روحیه خودباوری و شادابی در انسان تقویت و هیجان‌ها تخلیه شود و با دوری از گوشه گیری عزت نفس نیز افزایش یابد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه خانواده‌هایی که ورزش را در اوقات فراغت فرزنداشان قرار می‌دهند باعث می‌شود تا شخصیت آنها در مسیر کمال هدایت شود، خاطرنشان کرد: ورزش به عنوان پدیده‌ای اجتماعی برای دوام جامعه لازم است چرا که با تغذیه بهداشت جسمی و روحی شادابی خانواده‌ها و اجتماع را در پیش خواهیم داشت.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه عقل سالم در بدن سالم است ادامه داد: برای اینکه جامعه‌ای سالم داشته باشیم و جلوی بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی را بگیریم فعالیت‌های ورزشی باید به جد پیگیری شود.

رنجبرپور رئیس هیات تکواندو استان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از افتخارآفرینی‌های رشته ورزشی تکواندو گفت: در این رشته ورزشی ورزشکاران استان ما ۸۰ مدال آسیایی و جهانی دارند و تنها دارنده مدال المپیک هم از تکواندو کاران آذربایجان شرقی است.

وی با بیان اینکه در ۱۵۰ کشور جهان رشته ورزشی تکواندو به رسمیت شناخته شده است افزود :  در کنار مدال‌های رنگین مردان ، بانوان فعال در این رشته ورزشی هم برای کشور افتخار آفریده‌اند و با حجاب کامل اسلامی، فرهنگ ایرانی را در سکوی های قهرمانی به نمایش گذاشته‌اند.

رئیس هیات تکواندو آذربایجان شرقی اضافه کرد: مرداد ماه امسال بعد از ۲۵ سال تبریز میزبان مسابقات کشوری تکواندو خواهد بود که ۹۰۰ ورزشکار در قالب ۳۲ تیم به مدت ۴ روز باهم رقابت خواهند کرد.

رنجبرپور با اشاره به اجرای برنامه‌های جانبی این دوره از مسابقات گفت: تجلیل از خانواده‌های شهدای تکواندو کار و مسابقات قرآنی ویژه ورزشکاران این رشته ورزشی بخشی دیگر از برنامه‌هایی است که همزمان با برگزاری این مسابقات کشوری اجرا خواهد شد.