به گزارش ترجمان صبح،به نقل از مهر، محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز سه شنبه در دیدار با مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی بر ضرورت توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های روستاهای استان تاکید کرد و گفت: آذربایجان شرقی روستاهای مهم با ظرفیت های بالا دارد که باید امکانات لازم در آنها ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال پایدار باعث رونق سکونت در روستاهای استان شده است، ادامه داد: مسئولان استان توجه ویژه به ایجاد امکانات و زیرساخت‌های لازم در روستاها دارند که همین موضوع باعث رونق بیشتر روستاها و مهاجرت معکوس به آنها شده است.

وی ادامه داد: اگر مهاجرت معکوس به روستاهای آذربایجان شرقی رونق یابد، هزینه هایی همچون سامان دهی حاشیه‌نشینی و مشاغل کاذب در شهرها کاهش چشمگیری خواهد داشت.

پورمحمدی همچنین در ادامه در خصوص صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی گفت: تقویت این صندوق در استان ضروری است چراکه آذربایجان شرقی یکی از قطب های کشاورزی ایران است.

وی افزود: البته در این خصوص نباید چشم‌انتظار بودجه و اعتبارات دولتی باشیم، باید با فرهنگ‌سازی و اعتمادسازی در بین مردم، مشارکت اقشار مختلف در فعالیت‌های اقتصادی را افزایش داد.

استاندار آذربایجان شرقی متکی بودن اقتصاد کشور به نفت را مضر دانست و افزود: اگر در ۴۰ سال گذشته از وابستگی اقتصاد کشور به نفت جلوگیری می‌شد، امروز تا این حد آسیب‌پذیری در اقتصاد ملی نداشتیم.