به گزارش ترجمان صبح، رقیه صادق‌زاده روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از بانوان مدال‌آور جشنواره ورزشی بانوان بازنشسته، افزود: بازنشستگان گران‌بهاترین سرمایه زندگی خود، یعنی عمر خود را صرف خدمت به مردم و سازندگی و آبادانی کشور کرده‌اند.

وی با بیان اینکه با انتقال تجربیات و دانش بازنشستگان به نسل امروز می‌توان از بسیاری از تنگناهای موجود عبور کرد، افزود: روز تکریم از بازنشستگان بهترین فرصت برای ارج نهادن به خدمات این عزیزان است.

صادق‌زاده گفت: فرهنگ غنی ایران زمین و آموزه های دینی ما، بیانگر این واقعیت مهم است که تکریم و حفظ حرمت پیشکستوتان همواره به عنوان یک ارزش مورد تاکید قرار گرفته است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه خانواده، نخستین و مهم‌ترین نهاد تربیت انسان است، گفت: پایبندی به خانواده و جلوگیری از بی‌بندوباری و تحکیم بنیان خانواده از جمله مسایلی است که به آن سفارش فراوان شده است.

وی افزود: خانواده به عنوان نهادی اجتماعی، جزو آسیب‌پذیرترین گروه‌ها در برابر آسیب‌های اجتماعی است که اگر نسبت به مصون‌سازی آن اقدام نشود می‌تواند مشکلات و آسیب‌های جدی را در جامعه به همراه داشته باشد.