به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: امروز توجه به مسایل فرهنگی باید جزو اولویت های اصلی و محوری دولت در تمام بخش ها و عرصه ها قرار بگیرد که در این میان ترویج زندگی سبک اسلامی و دینی و ایرانی باید همواره جدیت و حساسیت قرار بگیرد.

وی در بخش دیگری ازسخنان خود بهبود فرهنگ کار، بهبود فرهنگ مصرف در میان مردم، افزایش سرانه مطالعه کتاب و مقابله با بی بندوباری های اخلاقی را از دیگر رسالت های دولت اسلامی در جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری نیز عنوان کرد: از دولت انتظار داریم حتی در طرح های و پروژه های مختلف اقتصادی و عمرانی نیز پیوست های فرهنگی را لحاظ کند تا در قالب این طرح ها استفاده های فرهنگی و اجتماعی از آنها نیز فراهم شود.

وی با اشاره به توسعه و پیشرفت های بی نظیر کشور در سال های پس از استقرار جمهوری اسلامی، گفت: این پیشرفت ها حاصل تلاش تمامی دولت ها بوده است و باید قدردان آنها بود که البته انتقادها از عملکرد دولت ها را نیز باید به فال نیک گرفت چون بدون انتقادهای سازنده و راهگشا نمی توان مسیر توسعه را پیمود و باید توجه داشت انتقاد نباید منجر به تخریب شود.

حجت الاسلام آل هاشم در پایان خاطر نشان کرد:موفقیت های چشم گیر و بی سابقه در علم و فناوری، صنایع دفاعی و نظامی  در سایه تلاش ها و حرکت های تمام دولت های به دست آمده است.