به گزارش ترجمان صبح، اسماعیل عطاپور در گفتگویی با تشریح روند نظارت بر عرضه کالا در آستانه بازگشایی مدارس ابراز داشت: طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس از اوایل شهریورماه در استان آذربایجان شرقی آغاز شده است.

وی تاکید کرد: این طرح نظارتی، با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان همزمان با سایر استان‌ها در آذربایجان شرقی اجرا می شود و شامل نظارت بر اقلامی از جمله لوازم التحریر، کیف و کفش و پوشاک است.

عطاپور با اشاره به مدت زمان اجرای این طرح افزود: این طرح در آستانه شروع سال تحصیلی جدید و لزوم پیشگیری از بروز هرگونه تخلف احتمالی توسط عوامل سودجو و فرصت‌طلب با همکاری و هماهنگی اداره کل تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌های مرتبط مانند اتاق اصناف ، اتحادیه‌ها و نیروی انتظامی تا ۱۰ مهر اجرا خواهد شد.

معاون بازرسی و نظارت صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مردم بیشتر نسبت به گرانی در حوزه لوازم التحریر گلایه دارند آن هم به این دلیل است که لوازم التحریر و دفتر پیش از این با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی وارد می شد که از اوایل امسال به نیمایی تبدیل شد و شاهد گرانی حدود چهار هزار و ۲۰۰ تومانی اقلام شدیم.

عطاپور با اشاره به نظارت مستمر بازرسان افزود: ناظران صنعت، معدن و تجارت استان در سطح شهرها حضور دارند و نمایشگاهی هم که در تبریز برپا شده زیر ذره بین ناظران قرار دارد و قرار شده محصولات این نمایشگاه که ۱۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه شود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان آذربایجان شرقی در پایان تاکید کرد: مردم حتما از مغازه دار، فاکتور خرید بگیرند و اگر قیمت ها متفاوت تر و گران تر عرضه می شود از طریق تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.