به گزارش ترجمان صبح، گابریل کالدرون پس از برتری یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی تبریز اظهار داشت: اول به تیم حریف تبریک می‌گویم، چون بازی خوبی انجام دادند. گل ما نشان داد به سبک بازی خود اعتقاد داریم. اهداف آنها کاملاً مشخص بود و کارشان را هم خوب انجام دادند. کنترل بازی دست ما بود، اما وقتی گل نزنی به مشکل برمی‌خوری.

وی افزود: می‌دانستیم که حریف‌مان استقلال را برده است و این مسئله نشان‌دهنده آن است که توانایی بالایی دارند. احترام زیادی برای ماشین‌سازی قائل بودیم و سعی کردیم تمام بازی‌های آنها را آنالیز کنیم. ما زمانی که صاحب توپ بودیم و حتی زمانی که توپ را نداشتیم بابرنامه کار کردیم و مستحق برد بودیم. البته از حریف‌مان هم به خاطر تلاش زیادی که در زمین برای نباختن انجام داد، تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این پرسش که آیا تیمش در این بازی به خاطر شکست استقلال مقابل ماشین‌سازی، ترس از باختن داشت، یادآور شد: بازیکنان من اصلاً بازی استقلال مقابل ماشین‌سازی را ندیده بودند! شما امروز دیدید که حریف کاملاً در اختیار ما بود و به آنچه می‌خواستیم، رسیدیم.

وی همچنین در واکنش  به این سؤال که «چه استراتژی در این بازی داشتید؟»، گفت: استراتژی ما این بود که هر چه زودتر به گل برسیم و بعد از آن به گل‌های دیگر فکر کنیم، اما از موقعیت‌ها استفاده نکردیم و این مسئله باعث شد بازی پیچیده شود. حریف هم استراتژی‌اش این بود که روی ضدحملات خطرناک ظاهر شود و روی توپ‌های بلند تأخیر در بازی ایجاد کند.

کالدرون در پاسخ به سؤال عجیب خبرنگار تبریزی مبنی بر اینکه «آیا قبول دارید داوری در این بازی کاملاً به سود تیم‌تان بوده است؟»، خاطرنشان کرد: نه، اصلاً این حرف را قبول ندارم. داور در چند صحنه باید به بازیکنان ماشین‌سازی کارت زرد نشان می‌داد. ضمن اینکه ما یک گل هم زدیم که فکر کنم داور در اعلام آفساید دچار اشتباه شد. اما در مورد پنالتی اعلام شده به سود ما هم باید بگویم چون زاویه‌ام بد بود صحنه را با دقت ندیدم.

«آیا فکر می‌کردید تیم‌تان در وقت‌های اضافه بازی به گل برسد؟»، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال هم اظهار داشت: برنامه ما این بود که در ۹۰ دقیقه کار حریف‌مان را تمام کنیم، اما بازیکنان این تیم مدام به دنبال اتلاف وقت بودند، در حالی که من مربی هستم که همیشه دوست دارم تیمم در زمین و فوتبالی برنده شود.