به گزارش ترجمان صبح، ساکت الهامی پس از شکست یک بر صفر ماشین‌سازی تبریز مقابل پرسپولیس اظهار داشت: هر دو تیم برنامه داشتند و می‌دانستند برای چه آمده بودند. از تماشاگران تشکر می‌کنم که از ابتدا خیلی خوب تیم ما را حمایت و تشویق کردند، اما متأسفم که نتوانستیم به خوبی پاسخ آنها را بدهیم. امیدوارم در لیگ نتایج را جبران کنیم.

وی افزود: ما خوب بازی می‌کردیم، اما آن پنالتی روند بازی را تغییر داد. تیم ما جوان است. با این حال باید در مورد پنالتی کمی بیشتر توضیح بدهیم. باید از کمیته داوران تشکر کنیم. این رویه خوبی است که داوران تبریزی را برای تیم‌های تبریزی و داوران اصفهانی را برای تیم‌های اصفهانی انتخاب نمی‌کنند، اما باید داوران تهرانی را هم برای تیم‌های تهرانی انتخاب نکنند. در آن صحنه نه تنها پنالتی نبود، بلکه داور باید به علیپور کارت زرد نشان می‌داد.

مربی تیم فوتبال ماشین‌سازی خاطرنشان کرد: در صحنه‌ای که خطیبی اعتراض می‌کرد، اصلاً کاری به داور نداشت. ناظر داوری هم پایین آمده بود و به خطیبی گفت که من هم دیدم آن صحنه پنالتی نبود و با داور صحبت خواهم کرد و سعی می‌کنم تا جایی که می‌شود، کمک کنم. در آن صحنه که خطیبی اخراج شد، اصلاً با داور کاری نداشت! خطیبی می‌خواست به سمت داور رفته و با او صحبت کند. همان‌طور که گفتم بازیکنان ما جوان و بی‌تجربه هستند و رسول خطیبی را طوری گرفتند که این موضوع نمای بدی داشت.

الهامی ادامه داد: اصلاً نه خطیبی حرفی به داور زد و نه چیزی. این را می‌توانید از داور بپرسید. او هم زحمتش را کشید، اما از کمیته داوران انتظار بیشتری می‌رود که دقت بیشتری کند. حق تیم‌هایی مثل ما که شرایط سختی داریم، نباید خورده نشود. ما تیمی هستیم که ۱۰۰ دقیقه پا به پای پرسپولیس دویدیم و جنگیدیم. با این حال امیدوارم که بازیکنان جوان ما بتوانند در بازی‌های بعدی هم این روند خود را ادامه دهند. از طرفی نمی‌دانیم در بازی بعدی آقای خطیبی را روی نیمکت خواهیم داشت یا نه.