به گزارش ترجمان صبح،  محمدحسین حسن زاده در گفتگو با برنامه تلویزیونی تبریزیم با تبریک ۹ مهر روز جهانی سالمندان، اظهار داشت: هم اکنون ۱۱ درصد از جمعیت کشور بالای ۶۰ سال داشته و سالمند هستند که پیش بینی می‌شود تا سال ۱۴۲۵ جمعیت سالمندی به ۲۵ درصد از کل جمعیت کشور افزایش یابد.

حسن زاده با اشاره به برنامه‌های مجموعه مدیریت شهری برای سالمندان، تصریح کرد: برای توسعه شهر نمی توان در حوزه مسائلی همچون عمران، خدمات، جوانان و… برنامه ریزی کرد ولی برا سالمندان برنامه ای نداشت.

او ادامه داد: سالمندان گاهی نیازهایی دارند که فراتر از نیازهایی است که به فکر ما می‌رسد. نیازهایی مثل مناسب سازی محیط، حمل و نقل، دسترسی به امکانات و رفاه و…از جمله این موارد محسوب می شود.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در بخش دیگری از سخنان بود به راه اندازی شعب مختلف بنیاد فرزانگان(سالمندان) در سطح شهر تبریز اشاره کرده و افزود: نخستین شعبه از این بنیاد طی روزهای اخیر در فرهنگسرای الغدیر افتتاح شده و بزودی در منطقه ۸ و منطقه ۲ نیز شعباتی دیگر از این بنیاد راه انداری خواهد شد.

حسن زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر  ۱۷ خانه سلامت در مناطق دهگانه سطح تبریز در زمینه‌هایی مثل غربالگری، آگاهی، اطلاع رسانی و… فعالیت می‌کنند. همچنین  در این بین ۲ درمانگاه مستقل شهرداری تبریز برای شهروندان تبریزی خدمات رسانی می کنند.