به گزارش ترجمان صبح، مراسم اختتامیه سی‌وچهارمین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان عصر امروز (یکشنبه) در مقابل مجتمع لاله پارک تبریز برگزار شد.

در این مراسم ایوب بهتاج، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری تور سی‌و‌چهارم در سطحی مناسب اظهار داشت: رکابزنان در این دوره از تور ۸۷۸ کیلومتر را بدون کوچک‌ترین مشکل و خطا در جاده فرعی و اصلی از سوی راهنمایی و رانندگی رکاب زدند، به همین دلیل جا دارد از زحمات نیروی انتظامی و پلیس راهور داشته باشیم.

وی افزود: در رابطه با ظرفیت اجرایی این رویدادها خدا را شکر اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی با داشتن نیروهایی واقعاً ماهر و با تجربه می‌توانند این تور و مسابقات بزرگ‌تر از آن را به خوبی اداره کنند. همین تور و مسابقات قبلی نشان‌دهنده این موضوع است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در رابطه با شرایط میزبانی تور سی و پنجم خاطرنشان کرد: در رابطه با برگزاری تور سال بعد ما این آمادگی را داریم و احساس می‌کنیم به این مرحله رسیدیم که بتوانیم سطح تور را ارتقا دهیم و این درخواست از فدراسیون جهانی داشته باشیم. چرا که نمایندگان فدراسیون جهانی در این تور، رضایت کافی و لازم را از برگزاری آن دارند.

وی افزود: ان‌شاءالله بتوانیم حمایت‌ها و اسپانسرهایی را در استان داشته باشیم که بتوانیم این تور کلی را در مراحل حرفه‌ای دنبال کنیم.

خسرو قمری: عدم حضور نماینده میزبان نقطه‌ ضعف تور سی‌وچهارم بود

در ادامه این مراسم خسرو قمری، رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران اظهار داشت: برگزاری این تور برای من به عنوان نماینده مردم کشورمان در سطح قاره آسیا و حتی فدراسیون جهانی افتخار است. جا دارد به عنوان نماینده جامعه دوچرخه‌سواری و به عنوان مسئول کمیته جاده آسیا از همه عزیزانی که در سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل تلاش کردند تا تور سی و چهارم در سال ۹۸ برگزار شود، تشکر ویژه‌ای داشته باشم.

وی افزود: برگزاری بسیار خوب این تور افتخاری برای کشورمان بود و مسئولان برگزاری تور توانستند تمام امتیازاتی که فدراسیون جهانی برای برگزاری این تور در نظر گرفته بود را کسب کنند.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران ادامه داد: امسال هم یکی از نواقص این تور یعنی پخش زنده تلویزیونی مرتفع شد و ان‌شاءالله… شاهد این باشیم که در سال‌های آینده تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان به سمت حرفه‌ای شدن برود. یکی از نواقصی که ما در این دوره از تور داشتیم، نبود باشگاهی از استان آذربایجان‌ شرقی بود که در سال‌های گذشته به عنوان باشگاه شهرداری و پتروشیمی افتخارآفرینی می‌کردند اما حالا رکابزنان آن‌ها در قالب تیم‌های دیگر در این مسابقات حضور داشتند.

وی در پایان گفت: طبق صحبت‌هایی که با آقای استاندار داشتیم، امیدوارم که در سال آینده شاهد این باشیم که آذربایجان شرقی یک تیم حرفه‌ای، خوب و سطح بالا داشته باشد تا بتوانیم این تور را به جایگاه حرفه‌ای ارتقا دهیم.