به گزارش ترجمان صبح، محمد محمدپور روز شنبه در دیدار با رئیس بانک شهر منطقه ۲ آذربایجان‌ با اشاره به تاثیرگذاری نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز در سطح استان و منطقه در حوزه های مختلف، افزود: بخش‌های مختلفی مانند صنعت هتلداری، حمل و نقل،‌ پست و سایر حوزه‌ ها از برگزاری نمایشگاه کتاب و رونق اقتصادی ایجاد شده منتفع می‌شوند.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی نمایشگاه و تبدیل آن به محلی برای تعامل و تبادل اندیشه و داشته‌های فرهنگی تاکید کرد و اظهار داشت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز به عنوان بزرگترین رخداد فرهنگی شمالغرب، تجلی تلاش‌های علمی و کارشناسانه‌ای است که هر سال برای ترویج و ارتقای فرهنگ مطالعه و پویایی حوزه نشر برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگی و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: امسال در هفدهمین دوره این نمایشگاه با اجتماع فرهنگ دوستان، ناشران و نویسندگانی که به معرفی توانمندی های خود می پردازند، زمینه‌ ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی فراهم می‌ شود.

محمدپور، ادامه داد: برای اینکه مطالعه و کتابخوانی به یک فرهنگ و ضروررت تبدیل شود، برنامه‌های موثر، پویا و هماهنگی در طول سال از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی برگزار می‌شود که نمایشگاه کتاب را می‌توان مهمترین و شاخص‌ترین این برنامه‌ها عنوان کرد.

وی یادآوری کرد: در همین زمینه برگزاری سالیانه نمایشگاه کتاب می‌تواند بهترین فرصت برای دوستداران اهل کتاب باشد تا زمینه ساز ورود افراد به مطالعه کتاب های علمی تر با سطح اطلاعات بالاتری شود.

رئیس بانک شهر منطقه ۲ آذربایجان نیز در این دیدار با اشاره به خدمات دهی گسترده این بانک به علاقمندان حوزه کتاب و کتابخوانی طی سال‌های اخیر گفت: همکاری و همراهی با بزرگترین رویداد فرهنگی در شمالغرب کشور با تمام توان در دستور کار این بانک قرار دارد.

علی وظیفه، با بیان اینکه تلاش می‌شود بهترین و به روزترین خدمات بانکی به بیش از یک هزار ناشر کشور در نمایشگاه کتاب تبریز ارایه شود، افزود: با توجه به وسعت برگزاری این نمایشگاه در چندین سالن مجزا تدابیر لازم برای استقرار خودپردازهای سالنی و سیار اندیشیده شده است.

هفدهمین نمایشگاه کتاب تبریز از ۲۹ مهر تا ۴ آبان‌ سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می شود.