به گزارش ترجمان صبح، رقیه صاداق زاده با حضور در غرفه پایگاه خبری ترجمان صبح در نمایشگاه مطبوعات استان گفت: متاسفانه استان ما، از جمله استان های درگیر با مسئله کودک همسری است،  برای تعدیل سن ازدواج  نیازمند همکاری مدیران اجرایی مرتبط و سمن ها و سازمان های مردم نهاد هستیم.

وی ادامه داد: در بحث کودک همسری و ازدواج در سنین پایین نیز برنامه هایی اجرا کرده ایم، سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده که تدوین شد، با شناسایی روستاها و شهرستان هایی که در معرض این آسیب بودند، در مبحث آگاه سازی اقداماتی انجام دادیم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه استقبال نیز شد.امیدواریم با استمرار چنین برنامه هایی، فرهنگ سازی لازم در این خصوص انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح های پیش روی امور بانوان استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر مشاغل خانگی، از جمله برنامه های پیش روی امور بانوان استانداری است. ۲ هزار و ۳۰۰ نفر را در این طرح آموزش خواهیم داد.

وی با اشاره به گستردگی اجرای این طرح گفت: در اجرای این طرح در کنار جهاد دانشگاهی و اداره کل کار و تعاون، برای بهبود زندگی و معیشت زنان سرپرست خانوار استان تلاش خواهیم کرد.

صادق زاده همچنین متذکر شد: در تاریخ ۲۰ تا ۲۳ آبان ماه در تبریز میزبان نشست منطقه ای شمالغرب امور زنان و خانواده هستیم که با حضور سمن ها و مقامات مسئول از جمله  معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور بانوان و خانواده برگزار می شود.