به گزارش ترجمان صبح، سید صمد حسینی در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به درخواست دانشجویان و محققان، مهلت ارسال مقاله به سومین کنفرانس بین المللی مدیرت و کسب و کار تا ۱۵ آذر ماه سال جاری تمدید شده است و اساتید و پژوهشگرانی که مایل به ارائه مقاله در این کنفرانس هستند، می‌توانند با مراجعه به وب سایت icmbtu.ir/fa  در این کنفرانس ثبت نام و مقالات خود را ارسال کنند.

وی بیان کرد: کنفرانس بین المللی مدیریت و کسب و کار به عنوان فرصتی برای محققان و دست اندرکاران حوزه سازمانی در تلاش است تا با به وجود آوردن بستری برای ارائه یافته‌ها و به اشتراک گذاشتن تجربیات گوناگون، زمینه یادگیری و تعامل با سایرین را فراهم کرده و فارغ از چارچوب‌ همایش‌های مرسوم بتواند راه را برای ارتقای سطح دانشی شرکت کنندگان هموار کند.

وی افزود: استراتژی، چالش‌ها و مدیریت آنها، تحول سازمانی و مدیریت تغییرات، تصمیم‌گیری در شرایط چالش برانگیز کسب و کار، ساختار دهی در سازمان‌های امروزی، مدیریت پروژه و چالش‌های سازمان‌های پروژه‌ محور، مدیریت تولید و عملیات سازمان‌های صنعتی و خدماتی، مدیریت منابع انسانی و چالش‌های پیش رو در آن، بازاریابی و فروش محصولات و خدمات و مدیریت منابع مالی و سرمایه‌گذاری از جمله محورهای کنفرانس است.

حسینی، بازرگانی داخلی و خارجی، حسابداری، گردآوری و تحلیل اطلاعات مالی، فناوری اطلاعات و نقش آن در مدیریت و غلبه بر چالش‌ها، توسعه اقتصادی و راهکارهای غلبه بر موانع توسعه، اقتصاد سنجی و تحلیل‌های اقتصادی به عنوان ابزاری جهت مدیریت و تصمیم‌گیری، سیاست‌های خرد و کلان اقتصادی تاثیرگذار بر کسب و کارها، کارآفرینی و چالش‌های پیش رو برای کارآفرینان، مدیریت بحران و ایمنی، تعالی سازمانی، مدیریت در حوزه سلامت، مدیریت جهانگردی ، مدیریت کسب و کار ورزش، تکنولوژی و توسعه کسب و کار، ائتلاف‌های استراتژیک و استراتژی‌های توسعه بازار و محصول، Joint Ventures  و خرید و ادغام شرکت‌ها در توسعه کسب و کار را از دیگر محورهای این همایش برشمرد.

به گفته وی سومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت و کسب و کار ۲۶ آذر ماه امسال از سوی پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه تبریز ، گروه مدیریت دانشگاه تبریز  برگزار خواهد شد.

رییس پردیس های بین المللی دانشگاه تبریز همچنین از برگزاری اولین کنفرانس بین المللی نقش مناطق آزاد در توسعه کشور توسط گروه مدیریت و پردیس‌های بین المللی دانشگاه تبریز با همکاری سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس در ۲۷ آبان ماه سال جاری در شهرستان جلفا خبر داد.

به گفته وی، کنفرانس بین المللی نقش مناطق آزاد در توسعه کشور در چهار بخش اصلی اقتصادی –مدیریتی، اجتماعی – فرهنگی – امنیتی، توسعه منطقه‌ای – گردشگری و صنعت و فناوری برگزار خواهد شد.

رییس پردیس‌های بین المللی دانشگاه تبریز یادآور شد: علاقه‌مندان تا دهم آبان ماه فرصت دارند از طریق وبسایت icftz.ir  در کنفرانس بین المللی نقش  مناطق آزاد در توسعه کشور ثبت نام کنند.