مهدی تیکدری در گفت‌وگو با ترجمان صبح، در خصوص آخرین وضعیت تیم فوتبال تراکتور در لیگ برتر اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت خوبی داریم اما به هرحال شاید عملکرد چندان جالبی در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان نداشتیم که در نهایت این دیدار را در خانه حریف واگذار کردیم.

وی ادامه داد: ما هر روز تمرینات فشرده و خوبی را زیر نظر کادرفنی تیم برگزار می‌کنیم و در این هفته هم شاید حساس‌ترین دیدار هفته نهم بین تراکتور و استقلال برگزار می‌شود. میزبان هستیم و قطعا از حمایت چند ده هزار نفری هواداران پرشورمان بهره می‌بریم که با این شرایط خیلی امیدواریم بتوانیم ۳ امتیاز این دیدار حساس را کسب کنیم.

هافبک تراکتور در رابطه با علت حضورش در تیم تراکتور گفت: من در اواسط فصل گذشته با تراکتور صحبت کردم و به توافق نهایی هم رسیدیم. اما خیلی از دوستان و نزدیکان من گفتند که تراکتور نیایم، چون احتمال نیمکت‌نشین شدنم خیلی زیاد بود. حتی در فصل گذشته هم گل‌گهر سیرجان با مبلغ بهتر از تراکتور به من پیشنهاد داد.

تیکدری تصریح کرد: اما من به خودم ایمان دارم که می‌توانم در حضور بازیکنان ملی‌پوش و نامدار، خودم را در ترکیب اصلی تیم قرار دهم. حتی در هفته‌های آخر به عنوان بازیکن مس کرمان، مسئولان این باشگاه به دلیل توافق من با تراکتور تصمیم گرفتند دیگر حتی سر تمرینات این تیم نروم و من هم به نظر مدیریت باشگاه احترام گذاشتم.

وی افزود: اگر من پیشنهاد تیم دیگری به غیر از تراکتور را قبول می‌کردم، مطمئنا حضورم در تیم ملی به تعویق می‌افتاد. اما تراکتور با بازیکنانی که دارد بیشتر در دید کادرفنی تیم ملی است و هدف من پوشیدن پیراهن تیم ملی است.

هافبک تراکتور در خصوص وضعیت تیم‌های لیگ برتری مطرح کرد: در این فصل تیم‌های زیادی مدعی قهرمانی لیگ برتر هستند. تراکتور، سپاهان، شهر خودرو، پرسپولیس، استقلال و حتی تیم صنعت نفت آبادان رقابت بسیار تنگاتنگی برای قهرمانی در لیگ برتر دارند اما ما امید داریم که در نهایت تراکتور قهرمان لیگ برتر شود.

مهدی تیکدری در پاسخ به این سوال که در پست غیرتخصصی بازی می‌کند، گفت: به هرحال این تصمیم سرمربی تیم است و قطعا کادرفنی که در راس آن مصطفی دنیزلی است، صلاح تیمش را بهتر از هر کسی می‌داند. من هم سعی کردم در پست دفاع راست نظر سرمربی تیم را جلب کنم.

وی در پایان صحبت‌هایش اشاره‌ای به هواداران پرشور تراکتور داشت و خاطرنشان کرد: تراکتور بهترین هواداران ایران و دنیا را در اختیار دارد. در دیدار هفته دوم مقابل پرسپولیس استادیوم را کاملا پر کردند و من حتی از نزدیک هم این حجم از هواداران را ندیده بودم، حتی در دیدار پرسپولیس سر من گیج رفت. همه تیم‌ها قبل از حضور در تبریز از پیش بازنده هستند.