به گزارش ترجمان صبح، محسن ارشدزاده در بازدید از غرفه ترجمان صبح در نمایشگاه مطبوعات استان با اعلام این مطلب اظهار کرد: بعد از انتشار اخباری مبنی بر واگذاری سرپرستی نازنین زهرا به پدرش که توسط مادر او اتفاق افتاده بود،  با حکم دادستانی مرند ، کودک برای بار دوم تحویل بهزیستی شد تا دادگاه برای نظرنهایی را در خصوص حضانت او اعلام کند.

وی ادامه داد: نازنین زهرا هم اکنون در شیرخوارگاه احسان و تحت مراقبت مددکاران و پرسنل این نهاد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع کودک همسری گفت: استان آذربایجان شرقی از لحاظ ازدواج های زود هنگام یا کودک همسری رتبه بالایی دارد. آمارها نشان می دهد ازدواج های زود هنگام هم در در روستاها و هم در برخی از شهرهای استان  رواج دارد.

وی ادامه داد: در چنین ازدواج هایی کودک هیچ گونه نقشی در ازدواج خود ندراد، پدر ومادر و اطرافیان برای او تصمیم می‌گیرند و کودک وارد نقشی می شود که برای آن آمادگی ندارد، مشکلات اخلاقی، سلامتی، اجتماعی از جمله تبعات ازدواج های زود هنگام است که آنها را تهدید می کند.

وی یادآور شد: بهزیستی در حد مقدوارت خود، تلاش می کند با افزایش آگاهی و فرهنگ سازی در خصوص عواقب ازدواج های زودهنگام و کودک همسری از آمار بالای این ازدواج ها بکاهد.

ارشدزاده همچنین به موضوع کودکان کار و کودکان خیابانی در تبریز نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه موضوع کودکان کار و کودکان خیابانی در استان ما، سازماندهی شده و مافیایی نیست،عمدتا این کودکان از اقشار نیازمند جامعه و دارای خانواده هستند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ تا ۱۲۰ کودک در قالب کودکان کار خیابانی در استان ما وجود دارند که عمدتا در سطح شهر تبریز پراکنده هستند. تلاش می کنیم از بعد آموزش و حمایتی در کنار این کودکان باشیم تا خدای نکرده از تحصیل باز نمانند و بتوانند آموزش های لازم را بگیرند.