به گزارش ترجمان صبح به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی حبیب امین زاده در گفتگو با خبرنگاران افزود : از همان لحظات اولیه وقوع زمین لرزه در شهرستان میانه ، اقدام لازم نسبت به ارزیابی وسعت خسارتها و نیازهای اولیه انجام شد .
وی ادامه داد : با توجه به قطعی آب و گاز روستاهای آسیب دیده بویژه روستای ورنکش ، نسبت به تهیه ۵۰۰ بسته نان و ۴۸۰۰ بسته بطری آب و توزیع در محل یادشده اقدام شد .

وی با اشاره به اهمیت تداوم پخت نان در مناطق زلزله زده اظهار داشت : با همکاری اداره غله شهرستان ، ۵۰۰ کیسه آرد در بخشهای کندوان و ترکمنچای توزیع شد .

امین زاده در خصوص وضعیت و پایداری واحدهای صنعتی مستقر در کانون زلزله نیز گفت : دو تیم از همکاران و کارشناسان سازمان جهت برآورد میزان خسارت به واحدهای صنعتی و معدنی و صنفی بخشهای کندوان و ترکمنچای اعزام شدند .

وی اضافه کرد : در این زمینه ۲۲ واحد صنعتی مورد بررسی قرار گرفت که گزارشها حاکی از عدم خسارت به صنایع موجود در کانون زلزله است .

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تصریح کرد : از ۶۰۰ واحد صنفی بخشهای کندوان و ترکمنچای ۱۵ واحد آسیب ۵ تا ۷۰ درصدی دیده اند .

وی گفت : نحوه تامین اقلام مورد نیاز شهروندان در مناطق زلزله زده و همچنین چگونگی مشارکت در بازسازی منازل مسکونی و واحدهای صنفی ، از سوی صنایع تولیدی و اصناف در حال برنامه ریزی است .