به گزارش تنرجمان صبح، یعقوب شیویاری با بیان اینکه وظایف دستگاه ها در رسیدگی و ارایه خدمات به مناطق زلزله زده در حضور استاندار آذربایجان شرقی بر اساس تقسیم کار مشخص شده است،  افزود: اگر اقدامات به صورت سلیقه ای انجام شود،  نیروی انسانی، تجهیزات و منابع مالی به هدر می رود.

وی با قدردانی از حضور مسئولان ارشد کشوری و استانی در مناطق زلزله زده و ابراز همدردی با حادثه دیدگان، اظهار داشت: حضور مسئولان در کنار زلزله زدگان باعث دلگرمی آنان می شود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود بروز این حادثه ناگوار، وضعیت چندان حاد نیست و تلفات جانی زیاد نبوده و مردم انتظار دارند روند اسکان اضطرای و بازسازی منازل حادثه دیده با سرعت بیشتری انجام شود.

شیویاری، ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه زمستان و احتمال بارش باران و برف باید بعد از آواربرداری منازل حادثه دیده، دستگاه ها براساس تقسیم کار وارد میدان شده و بازسازی منازل را آغاز و به قول های خود عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه برای به سرانجام رسیدن قول ها و وظایف مشخص شده، دستگاه ها در مناطق زلزله زده پیگیری لازم را انجام خواهد داد، گفت: انتظارات مردم حادثه دیده زیاد نبوده و در صورت برآورده شدن آن ها رضایت خاطر مردم حادثه دیده جلب می شود