به گزارش ترجمان صبح، محمد محمدپور با اشاره به اینکه مهمترین هدف از کتاب و کتابخوانی ارتقاء سطح آگاهی افراد جامعه است،‌ اظهار کرد: هفته‌ی کتاب بهترین و مغتنم‌ترین فرصت برای برنامه‌ریزی صحیح، مستمر و همفکری و همکاری نهادهای فرهنگی در جهت گسترش فرهنگ مطالعه در بین مردم است.

وی تصریح کرد: نام‌گذاری هفته‌ای به نام کتاب در تقویم رسمی کشور نشان از اهمیت بالای کتاب دارد و برگزاری برنامه‌های گسترده در هفته کتاب برای توسعه فرصت‌ها و تقویت زمینه‌های مطالعه در موضوعات متنوع، گامی عملی برای تحقق این اهداف است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: برنامه‌های هفته‌ی کتاب جمهوری اسلامی ایران می‌تواند فرصت مناسبی برای تشویق و ترغیب همگان به مطالعه و بهره‌گیری از گنجینه‌ی عظیم کتاب را فراهم آورد.

محمدپور با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در طول هفته کتاب اظهار داشت: هر یک از روزهای هفته‌ی کتاب با یک عنوان نامگذاری شده و برنامه‌های ویژه‌ای برای این ایام تدارک دیده شده است.

وی افزود: بازدید از کانون های فرهنگی هنری مساجد و اهدای کتاب، تبیین اهمیت کتاب و کتابخوانی از سوی ائمه جمعه و جماعات، تجلیل از وقف کنندگان و خیرین کتاب و تجلیل از همکاران فعال در نمایشگاه کتاب، بازدید از هنرستان‌ها و مدارس و تجلیل از دانش آموزان کتابخوان، برنامه مشترک با بهزیستی برای بازدید از پنج مهدکودک فعال در حوزه کتابخوانی، دیدار با ناشران فعال و جلسه با پیشکسوتان حوزه نشر، دیدار با نویسندگان و اهل قلم و بازدید از کتابفروشی‌ها از جمله برنامه های این اداره کل در طول هفته کتاب جمهوری اسلامی است.

برنامه‌های  هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از بیست و دوم تا سی‌ام آبان‌ ماه جاری در سطح استان اجرا خواهد شد.