جمشید نفر رئیس کمیسیون صادرات ایران در نشست اتاق بازرگانی گفت :  کشور عزیز ما ایران از لحاظ اقتصادی دارای پتانسیل های فوق العاده ای است که به نظر من در صورت داشتن برنامه های منظم و پیگیری های درست می تواند جزو ۱۰ کشور اول دنیا واقع شود.

وی ادامه داد: این وظیفه ماست که نقش و اهمیت صادرات و صادرکننده را در اقتصاد ملی کشور تبیین کنیم. متاسفانه این امر تا امروز مغفول بوده و به دلیل اقتصاد نفتی که حاکم بوده است، توجه لازم به صادرات غیرنفتی نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ما اگر در شاخه های مختلف صادراتی یک بررسی اجمالی داشته باشیم متوجه پتانسیل های فوق العاده بی نظیری که در این بخش ها داریم می شویم که با استفاده از این پتانسیل ها می توان درآمد فوق العاده ای را نصیب کشور کرد.

نفر اضافه کرد: به عنوان مثال با داشتن متخصصین و بیمارستان های بسیار قوی در کشور می توان نهایت استفاده را در بخش گردشگری سلامت با پذیرایی از کشورهای پیرامون و همسایه کرد ولی متاسفانه به دلیل نبود ساختارها در حالت فعلی نمی توانیم نتیجه لازم را بگیریم.

وی یادآور شد: از دیگر نکاتی که همیشه مورد توجه من بوده و خوشحالم که حال و در تبریز فرصت بیانش را دارم، صنعت فرش است. این صنعت در گذشته و پیش از انقلاب یک بالانس اقتصادی را برای روستاهای ما ایجاد می کرد و بافنده های روستایی در فصول سرد سال که امکان کاشت و برداشت محصول را نداشتند به این صنعت می پرداختند و درآمد خوبی هم کسب می کردند که این درآمد باعث ایجاد بالانس اقتصادی خوبی برایشان می شد و از مهاجرت شان به شهر جلوگیری می کرد اما با فروکش صادرات فرش این صنعت هم دچار لطمات فراوانی شد.

رئیس کمیسیون صادرات ایران با اشاره ب تفاهم نامه اوراسیا گفت: اما در رابطه با تفاهم نامه اوراسیا باید به این نکته اشاره بکنم که در شرایط کنونی کشور عزیزمان ایران این تفاهم نامه یک شرایط فوق العاده ای را ایجاد کرده است و چنانچه ما بتوانیم نهایت استفاده را از این فرصت بکنیم، خواهیم توانست راه های بسیار مطلوب و خوبی را برای خود ایجاد بکنیم.