به گزارش ترجمان صبح، پنجمین روز ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی از ساعت۸صبح روز پنجشنبه در فرمانداری تبریز آغاز شد، از همان ساعات اولیه چهره های شاخص سیاسی در فرمانداری تبریز حضور یافتند.

شهردار اسبق تبریز اعلام کاندیداتوری کرد

نوین در جمع خبرنگاران عنوان کرد: بزرگ‌ترین مسئله‌ای که می‌توان در مجلس فعلی مطرح کرد عدم نظارت و یا نظارت ناکافی است و متاسفانه امروز در چند دوره شاهد مجلسی بودیم که نمایندگان با دولت بیشتر همراه هستند که این همراهی هم بابت پیشرفت نیست بلکه به خاطر تفاهمات حزبی و منافع شخصی می‌باشد.

وی ادامه داد: باید قانون‌هایی که نوشته می‌شود نظارت و اجرایی گردد تا شاهد مجلسی باشیم که در راستای رفاه مردم و احیای حقوق آن‌ها و التزام انقلاب اسلامی خدمت‌رسانی کند.

نوین ابراز کرد: بنده در دوره ۸ ساله شهرداری خود نشان دادم که اهل ریخت و پاش نیستم و همچنین اخیرا شاهد بداخلاقی‌های انتخاباتی هستیم که از جمله کارهای مانند خرید رای، هیاهوی جنجالی و سیاسی و تهمت و افترا و هزینه‌های بسیار سنگین به نام‌های مختلف را می‌بینیم که برای هر کدام از آنها توجیهی انجام می‌شود.

وی گفت: امیدواریم که در این وضعیت گرانی که در همه چیز از جمله کاغذ و هزینه‌های دیگر برای تبلیغات بسیار بالا است  دست به دست هم داده تا شفاف‌سازی‌های لازم انجام گیرد.

نماینده اصولگرای فعلی هم به صحنه آمد 

احمد علیرضا بیگی صبح امروز برای ثبت نام به فرمانداری مراجعه کرد،وی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجلس دهم با ضعف ‌‌و کاستی هایی همراه بود و  همین امر منجربه عقب ماندگی شد.

 کامبیز مهدی زاده: قبلا از اینکه داماد شخصیتی باشم فرزند آذربایجانم

داماد رئیس جمهور کاندیدای انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو شد،کامبیز مهدی زاده با حضور در فرمانداری تبریز در انتخابات شرکت کرد.

مهدی زاده در جمع خبرنگاران عنوان کرد:قبل از اینکه داماد یا فرزند شخصیتی باشم، فرزند آذربایجانم، آقای رئیس جمهور هم با پشتوانه مردم در انتخابات شرکت کرده و برگزیده شدند، من نیز با پشتوانه مردم بزرگ آذربایجان و حمایت جوانان پا به عرصه انتخابات گذاشتم.

وی ادامه داد: وظیفه یک نماینده قانون گذاری و نظارت است نه اینکه برای پل و جاده کشیدن وعده دهد، به همین خاطر وعده های من معقول هستند.

مهدی زاده در رابطه با عملکرد مجلس دهم ابراز کرد: مردم باید عملکرد دوره فعلی را قضاوت کنند چراکه ما به مجلسی کارآمد و جوانگرا نیاز داریم که درخصوص مشکلات بتوانند عملکرد مناسبی داشته باشند.

 

 داماد و دختر رئیس جمهور با شال سفید در فرمانداری تبریز

کامبیز مهدی زاده و همسرش با شال سفید برای ثبت نام در انتخابات مجلس، حاضر شدند.

به نظر می رسد داماد رئیس جمهور، شال سفید که نماد صلح است را برای کارزار انتخاباتی  مجلس انتخاب کرده است.

رئیس انجمن نیروی محرک و قطعه سازان هم اعلام کاندیداتوری کرد

رضا پاشایی رئیس انجمن نیروی محرک و قطعه سازان کشور متولد ۵۴ در تبریز هم برای ثبت نام با خانواده به فرمانداری مراجعه کرد.

وی ابراز کرد:لیسانس ساخت و تولید،ارشد مدیریت استراتژیک و دکتری کسب و کار دارم،از همان ابتدا در خانواده ای دیده به جهان گشوده ام که صنعت پیشه ی کارشان بوده است.

پاشایی ادامه داد: از همان ابتدا به کارمان توسعه داده و اشتغال زایی را برای جوانان ترجیح دادیم.

آقاپور، دومین نماینده ای که از تهران ثبت نام کرد 

معصومه آقاپور علیشاهی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی پس از حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور و ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: من از حوزه انتخابی شبستر برای انتخابات مجلس حاضر خواهم شد.

محمد جواد پور یکی دیگر از داوطلبانی که برای ثبت نام در فرمانداری حضور یافته بازنشسته دادگستری است وکارشناسی ارشد حقوق قضا دارد.

این داوطلب اظهار کرد: هرکسی به این صحنه می آید حتما باید نیت خدمت داشته باشد.

محمد جوادپور یکی از داوطلبانی که برای ثبت نام به فرمانداری مراجعه کرده متولد ۴۱ با مدرک کارشناسی ارشد حقوق قضایی، بازنشسته دادگستری است.

وی ابراز کرد: هرکسی که داوطلب شرکت در انتخابات مجلس می‌شود باید نیتش خدمت به مردم باشد.

حسن قراخانلو دیگر داوطلبی که اظهار کرد:با مدرک کارشناسی ارشد معماری و دانشجوی دکتری به منظور ثبت نام به فرمانداری آمده ام، هدف ام نشان دادن اشتغال به معنای واقعی بوده و در این راستا برنامه های بسیاری دارم که با عمل چیش خواهم رفت.

علی ذریه نوروز دیگر داوطلبی است که برای ثبت نام به فرمانداری مراجعه کرد، در خصوص اهدافش گفت: شرکت در انتخابات چه برای رای دادن و چه برای کاندیدا شدن را وظیفه خود می‌دانم، بر این اساس در راستای خدمت به مردم وارد میدان شده‌ام.

حامد مختاریان هروی دیگر داوطلبی است که وارد فرمانداری تبریز شد، نیز ابراز کرد:خود را صالح می‌دانم به همین جهت در انتخابات شرکت کرده‌ام تا زمینه برای حضور جوانان در جامعه فراهم شود.

فرهاد پورنعمت فرزانه، متولد سال ۵۸ با مدرک دکتری دامپزشکی دیگر داوطلبی است که جهت ثبت نام وارد فرمانداری تبریز شد. او فعال در بازار آزاد بوده و هدف اصلی خود را بهبود معیشت مردم و شفاف سازی اعلام کرد و گفت: مردم ایران نامحرم نیستند و باید از متن و حاشیه جامعه باخبر شوند.

حجت‌الاسلام اسدالله زارع امام جمعه هیدج زنجان، با مدرک دکتری حوزه (سطح چهار) وارد فرمانداری تبریز شد. او به مدت ۱۲ سال در بخش‌هایی از قزوین و زنجان امام جمعه بوده و ۱۱ سال سابقه تدریس در دانشگاه و حوزه علمیه را دارد.

وی در جمع خبرنگاران گفت: حضور در انتخابات یک بحث و رای آوردن بحث دیگر است. این نظام با پشتیبانی مردم به پیروزی رسیده و این مردم همانطور که در پیروزی نظام نقش داشته‌اند در بقای آن هم نقش دارند.

وی با بیان این‌که زادگاهم تبریز است، اما به جهت مسئولیت خود فعلا ساکن شهری دیگر هستم، افزود: وابسته به هیچ حزبی نیستم و زیر چتر ولایت و به عنوان یک سرباز حرکت می‌کنم. مقالات گوناگونی هم تالیف کرده و کتابی هم به تحریر درآورده‌ام.

ثبت‌نام ۱۴۴ داوطلب از حوزه انتخابیه مرکز تبریز طی ۵ روز

بهروز مهدوی، فرماندار تبریز  از نام نویسی ۱۴۴ داوطلب شرکت در انتخابات مجلس طی پنج روز خبر داد و گفت: ۱۵ داوطلب زن بوده و ۱۲۹ داوطلب مرد هستند. همچنین ۳۱ نفر دارای سابقه داوطلبی و ۱۱۳ نفر نیز برای اولین بار داوطلب شرکت در انتخابات مجلس هستند.

وی ادامه داد: ۱۷ نفر با مدرک دکتری، ۱۱۶ نفر با مدرک فوق لیسانس و ۱۱ نفر نیز با مدرک لیسانس، حوزوی و فوق دیپلم داوطلب شرکت در انتخابات شده‌اند.

وی با بیان این‌که بیشترین فراوانی سنی بین ۳۶ تا ۴۰ است، گفت: بیشترین فراوانی شغلی نیز مربوط به شغل کارمندی است.

این مقام مسئول در ادامه ابراز کرد: ۲۴ داوطلب سابقه ایثارگری، ۱۲۰ نفر غیر ایثارگر و شش نفر سابقه نمایندگی مجلس دارند.

مهدوی خاطر نشان کرد: از مجموع کل داوطلبان حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، ۳۷ نفر در پنجمین روز ثبت نام برای انتخابات مجلس نام نویسی کرده‌اند که چهار نفر، داوطلب زن است.