به گزارش ترجمان صبح، مسعود پزشکیان،شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخابات مجلس لیست شخصی ارائه خواهد داد،عنوان کرد: تاکنون همیشه مستقل آمده ام، در سومین دوره حضور نام مرا در لیست اصلاحات آوردند، در این دوره نیز هم ما نماینده مردم خواهم بود.

وی ادامه داد: به شدت پایبند اصلاح طلبی و اصولگرایی هستم، نمی‌دانم آنانی که خود را اصولگرا می‌دانند به چه چیزی معتقدند که ما ها نیستیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه اذعان داشت: ما نماینده این ملت هستیم و آمده ایم پای کار تا آنها به ما رای دهند، در این دوره نیز اگر کسی هم ما را در لیست قرار دهد باز هم ما نماینده مردم خواهیم بود.

پزشکیان در پاسخ به این سوال که چه تضمینی بر این می دهید که مجلس آینده بهتر خواهد شد، توضیح داد: من نمیتوانم تضمین کنم اما اگر رای به این روش باشد نتیجه نیز همان می شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار ترجمان صبح مبنی بر اینکه اهدافتان برای یازدهمین دوره چیست، توضیح داد: برای بهبودی روند جامعه هر کاری از دستمان برآید انجام خواهیم داد، به عنوان مثال در دوره هشتم اقداماتی در حوزه بهداشت و درمان انجام دادیم که در حال حاضر هم آن اقدامات اجرایی می شود.

این مقام مسئول در ادامه ابراز کرد: در دوره هشتم که اولین دوره حضورم در مجلس بود،به دنبال  مسائل حوزه بهداشت و درمان رفتم و تلاش های بسیاری در این زمینه عملیاتی کردم،به عنوان مثال آن زمان حتی مرده را از بیمارستان ترخیص نمی‌کردند و پول می‌گرفتند، اما طی تصمیماتی که در کمیسیون بهداشت اتخاذ کردیم و دولت هم همراهی کرد، وضعیت بهداشت و درمان دگرگون شد و نوع نگرش به درمان نیز تغییر یافت که در گذشته چنین نبود.

وی در ادامه توضیح داد:  مشکلات معدن مس سونگون، نفلین سینیت سراب، راه‌اندازی خط اتیلن پتروشیمی، سه برابر شدن تولیدات پتروشیمی، اقدامات احیای دریاچه ارومیه مثل پروژه انتقال آب از زاب از جمله کارها و اهداف عملیاتی که در دوره دهمین حل و فصل شد.

این مقام مسئول در خصوص پروژه های عمرانی بیان کرد: در حوزه عمرانی اقدامات بسیار ارزشمندی را عملیاتی کرده ایم، بزرگراه های اهر-تبریز ۵ کیلومترش مانده تا کار خود را اتمام بخشد و برای تردد آماده شود.

پزشکیان افزود: این دوره کارهای بسیاری شده که هم قدردان دولت و همچنین قدردان سایر نمایندگان هستیم، چراکه با انسجام و دست به دست هم دادن کارها را پیش بردیم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد عملکرد مجلس توضیح داد: تا زمانی که چنین انتخاباتی داریم و اینگونه نمایندگان به مجلس می‌رود، مجلس هم همین خواهد بود، مگر اینکه انتخابات استانی شود، طرح استانی شدن انتخابات در مجلس تصویب و در شورای نگهبان گیر می‌کند.

نائب رئیس مجلس در ادامه گفت:اگر انتخابات استانی باشد، دیدگاه‌ها بازتر شده و افرد استانی تر و بلندتر فکر می کنند، همچنین اگر احزاب باشد امور بهتر پیش خواهد رفت اما نه احزاب را داریم و نه انتخابات استانی است.

پزشکیان در پاسخ به این سوال که مجلس بدون لاریجانی چگونه خواهد بود، ابراز کرد: هر انسان تاثیر خود را دارد اما جای او نیز فرد دیگری آمده و تفاوتی نخواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان در خصوص هزینه‌های تبلیغاتی‌اش ابراز کرد: تاکنون هزینه‌ای برای تبلیغات نکرده ام، همواره مردم بدون هیچ چشم‌داشتی برایم تبلیغ کرده اند و به من رای داده اند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: اگر FATF داخلی را پیاده کنیم کسی نمی‌تواند پولی جابه جا کرده و زمین خواری کند،اگر سیستم درست شود پول ها گم نمی شود و رانت ایجاد نمی شود.

پزشکیان در ادامه توضیح داد: بارها این سخن را گفته‌ام و مرا متهم به تجزیه طلبی کرده‌اند، در حالی که اتهام بسیار بی ربطی است؛ نامه امام علی(ع) به مالک اشتر، منشور حکومت اسلامی است، در منشور حکومت اسلامی مالک اشتر استاندار یک منطقه است که تصمیم گرفته و اجرا می‌کند، در حالی که در ساختار سیاسی مملکت این ساختار حاکم نبوده و حتی به رییس جمهور و رهبری هم این اختیار را نداده‌ایم.

نائب رئیس مجلس تاکید کرد: اگر می‌خواهیم ساختار را اسلامی کنیم باید نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر را در این مملکت پیاده کنیم، آن وقت می‌شود حکومت اسلامی.

وی در پاسخ به اینکه آیا گرانی بنزین در دیگر کالاها موثر خواهد بود، توضیح داد: تلاش می‌کنند که نگذارند، اما نمی‌شود که اثر نگذارد؛ باید با مردم با صراحت حرف بزنیم، تا دیروز نفت و گاز می‌فروختیم و قیمت را نگه داشته بودیم اما اکنون نمی‌توانیم بفروشیم، از این‌رو باید قیمت تمام شده را گرفت و نمی‌توان بصورت یارانه دار ارائه داد. باید روش منابع و پول درآوردن عوض شده و از افرادی مثل من پول گرفته و به فقیر داده شود.

پزشکیان در پایان خاطر نشان شد:  ما در شدیدترین جنگ اقتصادی قرار داریم و آمریکا با تمام قدرتش می‌خواهد ایران را زمین بزند، چین و روسیه و اروپا با آن عظمتشان از آمریکا می‌ترسند، ولی ما صادقانه در مقابلشان ایستاده‌ایم.