به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، یک منبع نظامی در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، از ضربه سنگین ارتش به شاخه القاعده در سوریه خبر داد.

این منبع نظامی که نامش فاش نشد گفت که ارتش سوریه امروز چهارشنبه «بیش از ۷۴ کشته و زخمی از تروریست‌های جبهه النصره» گرفت.

حملات ارتش به جبهه النصره که شاخه القاعده در سوریه است، در محلات حی النازحین، کوم الرمان و شهاب در استان درعا در جنوب سوریه انجام شد.

این منبع، آمار دقیق کشته‌های النصره را ۲۴ و تعداد مجروحان آن را بیش از ۵۰ نفر اعلام کرد و افزود که علاوه بر این بر چهار مقر النصره و دو سنگر مستحکم آنان تسلط حاصل شد و پنج تیربار سنگین از این گروه تروریستی غنیمت گرفته شد.

همزمان با این درگیری، درگیری داخلی گروههای مسلح دیگر نیز در این استان ادامه دارد. «طلال الخلف» فرمانده گروه تروریستی موسوم به «فرقه العشایر» وابسته به «جیش احرار العشائر» امروز در درعا ترور شد.

وبگاه خبری «عنب» سوریه، وابسته به معارضان اعلام کرد که این فرد در ریف استان درعا واقع در جنوب سوریه از پای درآمده است. فرقه العشایر تأکید کرد که الخلف به همراه سه نفر دیگر در جریان انفجار یک بسته انفجاری درخودروی او در راه «جدل-الشیاح» واقع در منطقه «اللجاه» کشته شده است.

منابع میدانی احتمال میدهند که گروه تروریستی داعش در پس این ترور قرار داشته باشد، ولی تا کنون هیچ طرفی مسئولیت ترور او را بر عهده نگرفته است.چندی پیش نیز «ملوح العایش» فرمانده گروه تروریستی «الویه العمری» در این منطقه ترور شد.

از آغاز سال جاری فرماندهان وابسته به گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه در این استان ترور شده اند.

منبع: فارس