فرماندار شهرستان بناب از تکمیل و واگذاری ۵۳۴ واحد مسکن مهر در سال‌های آینده در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، ، ولی اله فرج اللهی صبح امروز در نشست شورای مسکن این شهرستان با اشاره به ساخت یک هزار و ۶۶۷ واحد مسکن مهر در شهرستان بناب،اظهار داشت: تاکنون از این تعداد، یک هزار و ۱۳۳ واحد مسکن مهر به متقاضیان شهرستان تحویل داده شده و آنان نیز ساکن این منازل هستند و تنها ۵۳۴ واحد مسکونی باقی‌مانده که آنها نیز در حال تکمیل و واگذاری هستند.

وی افزود: همچنین تاکنون، ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل ۲ هزار و ۵۰۰ واحد خودمالکی در شهرستان بناب پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان بناب در ادامه با بیان اینکه در سه سال اخیر برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک ولیعصر (عج) این شهرستان بیش ۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده، ادامه داد: برای تکمیل برخی از کم و کاستی‌های موجود، باید این شهرک به شهرداری بناب واگذار شود.

وی همچنین ادامه داد: عملیات احداث این شهرک از بیش از ۲۰ سال پیش آغاز شده و به دلیل اختلاف بین پیمانکار و راه و شهرسازی به معضلی تبدیل شده که تنها راه حل مشکلات این شهرک واگذاری آن به شهرداری است که امیدواریم این کار تا پایان امسال محقق شود.

در این جلسه، نادر داودی، شهردار بناب با بیان اینکه شهرداری با این وجود که این شهرک را تحویل نگرفته است ولی همچنان در راستای حل مشکلات ساکنان آن قدم برمی دارد، اظهار داشت: در سال ۹۳ توافقاتی مبنی بر واگذاری امورات شهرک به شهرداری انجام گرفت، اما در ادامه به علل نامعلومی راکد ماند.

وی همچنین ادامه داد: در این توافق فهرست بهای سال ۱۳۹۲ در نظر گرفته شده که به طور قطع در شرایط فعلی نرخ‌ها تفاوت زیادی خواهند داشت و همچنین در این توافق هزینه‌های حمل مصالح به شهرک از قبیل شن و قیر پیش بینی نشده که انتظار داریم به علت هزینه بالای حمل مصالح این هزینه‌ها نیز به سرجمع هزینه‌ها اضافه شود.

منبع:خبرگزاری تسنیم